Черкаське крайове товариство Українського козацтва відкрило пам’ятний знак Івану Сірку.

14 Окт Черкаське крайове товариство Українського козацтва відкрило пам’ятний знак Івану Сірку.

В день великих свят Дня Українського козацтва та Присвятоі Богородиці Покрови на початку славного села Тернівка Смілянського району, козаки відкрили пам’ятний знак отаману Івану Сірку. Саме тут, колись в капустяній долині в квітні 1664 році відбулась битва запоріжців на чолі з отаманом І. Сірком з польсько- татарським військом. В цьому поєдинку особливо дісталося від Сірка татарам: вони втратили весь свій скарб і побігли до себе в Крим, хто болотами, хто полями.
Розгромивши ворогів в капустиній долині Сірко, листом, травня 1 дня, повідомив про це Гетьмана Брюховецького…

 

Представники ЧКТ УК , а саме отаман Чепелуха В.Г, заст.отамана Сандига Л.В, отаман полку Магеррамов В. Ф, учасник бойових дій сотник УК Чепелуха І.В та прес-служба Петренко М.В представляли крайову канцелярію і разом з козаками Тернівськоі козацької сотні їм. І.Сірка на чолі з їх отаманом Шулежко А.В відкрили і освятили цей пам’ятник.

Духовний наставник Тернівськоі козацької сотні, настоятель місцевої церкви освятив пам’ятний знак і всіх присутніх на заході.

З вітальним словом виступив отаман ЧКТ УК і подякув всім, хто долучився до будівництва і збереження історичної пам’яті, а также привітав з прийдешніми святами, Днем Українського козацтва та Пресвятої Богородиці Покрови.

В заході брали участь жителі територіальної громади на чолі з головою ОТГ Кривдою, та вшанували покладанням квітів легендарного отамана Сірка.

Отаман тернівськоі козацької сотні їм. Івана Сірка Шулежко А.В провів обряд посвяти в козачата шкільний клас.

На святі крайовий отаман ЧКТ УК зачитав наказ про заохочення , та відзначив грамотами і нагородами найкращих козаків.

Козаки разом з учнями ліцею висадили дерева. Свято було вдалим, цікавим і необхідним!
Так тримати!


Сьогодні Тернівчани найкращі!
Слава Україні!

 

Прес-центр ЧКТ УК

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment