Черкаське крайове товариство Українського козацтва підтримує ініціативи Чорноморського козацького війська

14 Июл Черкаське крайове товариство Українського козацтва підтримує ініціативи Чорноморського козацького війська

12 липня український православний люд вшановує пам’ять апостолів Петра й Павла. В Україні цих святих здавна вважали покровителями скотарів. Рибалки цього дня моляться про успіх свого промислу святому Петру (згідно зі Святим Письмом, він до того як стати учнем Ісуса Христа був рибалкою). Апостолу Павлу звіряють свої помисли бізнесмени. Козаки ж ЧКТ УК по-своєму відзначили це свято – побували на заході козаків-побратимів.

Козаки Черкаського коша козацьких команд особливого чину Чорноморського козацького війська УК провели посвяту хреста, який напередодні встановили на Козацькому хуторі Драча, що належить Дмитрівській сотні. У церемонії взяли участь козаки цього підрозділу, місцеві жителі, а також згадана делегація ЧКТ УК (В. Чепелуха, Ю. Присяжнюк, Л. Сандига, І. Чепелуха). Святковий молебень відправив священик ПЦУ. Він же виголосив коротку проповідь.

Господар хутора Василь Драч – мудра людина, козак із діда-прадіда. Він одним із перших започаткував на Черкащині фермерський рух, залучив до цієї справи свою родину – дружину, трьох синів і невісток, а з часом і внуків. Козацький дух, помножений на шанування землі-годувальниці допомогли Василеві Павловичу знайти себе в непростих умовах ринкових перетворень та творення незалежної, соборної держави Україна. Посприяла цьому вибору, як не дивно, й історична пам’ять, родинна біль, бо свого часу його дід Кость та батько Павло стали жертвами сталінського тоталітарного режиму.

Під час зустрічі відбулося імпровізоване козацьке коло. Від ЧКТ УК виступили крайовий отаман В. Чепелуха й крайовий хорунжий Ю. Присяжнюк, від Чорноморського козацького війська УК – отаман В. Поліщук, господар заходу В. Драч та інші побратими. Розмова торкалася актуальних питань збереження козацьких традицій, належного вшанування героїзму козаків ХVI – XX ст. та бійців ЗСУ, добровольців, які сьогодні боронять священні рубежі України в протистоянні з російсько-кремлівськими ордами, забезпечення чистоти й популярності української мови, активізації національно-патріотичного виховання, розвитку демократичних засад сучасного козацького руху.

Приємно відзначити, що інтерес до заходу виявили журналісти обласних та центральних періодичних видань, що сприятиме популяризації патріотичного руху, розвитку громадянського суспільства.

Дякуємо за співпрацю!

Слава Україні!

Прес-центр ЧКТ УК

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment