Черкаське крайове товариство Українського козацтва активно співпрацює з провідним університетом Шевченківського краю

08 Июн Черкаське крайове товариство Українського козацтва активно співпрацює з провідним університетом Шевченківського краю

Козаки й берегині Черкаського крайового товариства Українського козацтва багато років поспіль співпрацюють з колективом Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Людей єднають давні козацькі традиції, спільні духовні цінності та особливо актуальні сьогодні національні пріоритети.


У дні, коли в ННІ міжнародних відносин, історії та філософії Університету триває Тиждень науки, творчі зв’язки помітно активізувалися. 18 травня на базі кафедри історії України відбувся вже четвертий за переліком «круглий стіл», співорганізатором якого виступило ЧКТ УК. Його тема: «Крим і Україна: історія, сьогодення, перспектива». З назви зрозуміло, що обмін думками викладачів, аспірантів і студентів був присвячений вшануванню пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, проте зі зрозумілих причин проблематика доповідей торкалася не лише трагічної минувшини, а й не менш жахливої новітньої історії, яка розпочалася з анексією Росією Кримського півострова в 2014 р.

 

 

Серед спікерів «круглого столу» був радник Гетьмана МГО «Українське козацтво», професор Юрій Присяжнюк. Він висловив низку міркувань із актуальної теми «Чорноморська доктрина в поглядах українських інтелектуалів першої половини ХХ ст.». Вказав на думки перетворення України на морську державу, які належать М. Грушевському, С. Рудницькому, Ю. Липі. Загалом вони такі: по-перше, будь-що Україна має «стати міцною ногою» в Північному, а відтак усьому Причорномор’ї; по-друге, українці повинні розуміти й використовувати державний чинник як інструмент залучення в орбіту своїх національних інтересів морські та річкові комунікації; по-третє, потрібно об’єднати в один блок усі країни, які мають вихід до Чорного моря, поклавши в основу такого єднання політичні та соціально-економічні цінності й інтереси. А найголовніше: українцям належить на ментальному рівні формувати в собі почуття суб’єктів морської нації, цивілізації.

ЧКТ УК підтримує ідею, що південний (чорноморський) напрямок внутрішньої та зовнішньої політики держави має стати пріоритетним, своїм значенням не поступатися напрямку західному, спрямованому на інтеграцію України в ЄС і НАТО. Лише так вдасться вистояти в боротьбі з кремлівськими зайдами, які тимчасово анексували український Крим, на свій розсуд визначають сфери впливу та державні кордони на південних морях.

Слава Україні!
Прес-центр ЧКТ УК

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment