Черкаське крайове товариство Українського козацтва взяло участь у «Богданівських читаннях», присвячених 425-річчю від дня народження Богдана Хмельницького

15 Дек Черкаське крайове товариство Українського козацтва взяло участь у «Богданівських читаннях», присвячених 425-річчю від дня народження Богдана Хмельницького

У 1990-х рр. історики Черкаського національного університету започаткували добру традицію – на день народження найславетнішого з козацьких гетьманів Б. Хмельницького, чиє ім’я носить навчальний заклад, проводити наукові читання. Загальний задум полягав у тому, щоб активніше долучити до професійної дискусії студентську молодь.

Цього року Всеукраїнська конференція «Богданівські читання», яка відбулася 10 грудня в умовах дистанційного спілкування, зібрала понад 50 учасників. Співорганізатором заходу виступило Черкаське крайове товариство Українського козацтва.

На конференції сучасний козацький рух представляли Юрій Присяжнюк і Олег Островський, які підготували три доповіді. Їхня тематика була присвячена подіям Холодного Яру доби Української революції 1917 – початку 1920-х рр. Основний акцент зроблено на перспективах козацького варіанту творення української модерної нації на досвіді боротьби холодноярських повстанців, а також на теоретичних аспектах вивчення й трактування проблеми історичної пам’яті про ці події. На секційному засіданні мова йшла про історію ранніх гетьманів ХVI ст.: на прикладі роду князів Ружинських зроблено спробу змістити акценти міркувань з посполитих на шляхту, у такий спосіб – підважити застарілі стереотипні уявлення та інтерпретаційні моделі проблеми формування козацтва.

Взявши участь у «Богданівських читаннях», козаки й берегині ЧКТ УК віддати належне людині, яка в непростих життєвих обставинах ХVII ст. очолила процес творення Української нації й держави. Немає сумніву, що й для сучасного українства ці завдання є першочерговими, найважливішими.

Дякуємо колективу університету за співпрацю!

Слава гетьману України Богдану Хмельницькому!

Слава Україні!

Прес-служба ЧКТ УК

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment