Черкаське крайове товариство Українського козацтва взяло участь в акції «Запали свічку пам’яті»

30 Ноя Черкаське крайове товариство Українського козацтва взяло участь в акції «Запали свічку пам’яті»

 

Черкаське крайове товариство Українського козацтва підтримало рішення й взяло участь у Всеукраїнській акції «Запали свічку пам’яті». Так у спосіб, який уже став традиційним для сучасної української спільноти, вшановано пам’ять жертв страшного Голодомору-геноциду 1932 та 1933 рр. Важливо зазначити, що у виступах представників церкви, громадськості й влади було згадано й інші спроби ленінсько-сталінського режиму Кремля виморити українців кістлявою рукою голоду ‒ жахливі за своєю сутністю Голодомори 1921‒1923 та 1946‒1947 рр.

У Черкасах акція розпочалася о 15.00 в Соборному сквері зі спільної молитви та покладання до пам’ятного знаку жертвам Голодоморів символів життя й скорботи ‒ колосків пшениці, калини, квітів. У зверненні до присутніх митрополит Черкаський та Чигиринський, владика Іоан наголосив, що головною причиною лихоліття був відхід від віри й Бога, втрата духовних цінностей, атеїстичний комуністичний режим…».

Від ЧКТ УК виступив радник Гетьмана Українського козацтва Ю. Присяжнюк. Він зазначив: «Мені, як працівнику освіти, прикро буває чути, що дітям про жахи Голодомору-геноциду не треба розповідати, бо цим ми їх начебто травмуємо. Але ще болючіше чути від багатьох представників старшого покоління, від тих колишніх директорів шкіл та голів колгоспів, котрим тепер за 70 і 80, що українці нібито… самі себе гнобили й морили голодом. Соромно за таких старожилів… Насправді ж ми маємо говорити правду. Навіть я, хоч і не стара людина, а зачеплений Голодомором, бо четверо братиків і сестричок моєї мами померли… Таких родин багато. Тож важливо знати історію цього горя, передавати її наступним поколінням, а не вестися на ті фальшиві оповідки, які нам підкидає північний сусід». Від Українського козацтва Ю. Присяжнюк закликав усіх присутніх до національної єдності, бо лише вона спроможна і забезпечити гідне пошанування жертв Голодомору-геноциду, і не допустити його повторення в майбутньому.

Від ЧКТ УК участь у заходах взяли Валерій Магеррамов, Данило Цуканов, Анна Єфіменко, Леонід Сандига.

ЧКТ УК категорично засуджує злочини московської влади проти всіх людей, незалежно від їхньої релігійної, соціальної, національної приналежності, а насамперед її нелюдську жорстокість щодо Українського народу, який став жертвою відразу кількох Голодоморів ‒ 1921‒1923, 1932, 1933 та 1946‒1947 років.

Вічна пам’ять жертвам геноциду-Голодомору!

Слава Україні!

Прес-центр ЧКТ УК

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment