Черкаське крайове товариство Українського козацтва учасники Ради Генеральної старшини в смт. Лужани.

01 Окт Черкаське крайове товариство Українського козацтва учасники Ради Генеральної старшини в смт. Лужани.

29 вересня 2019 р. в смт.Лужани Чернівецькоі області відбулася Велика Рада Генеральної старшини Українського козацтва , з нагоди 25 – річчя створення Буковинського коша УК. В ній взяло участь близько 150  козаків із всіх куточків України, воїни АТО, місцева голова обєднаної територіальної громади Наталья Катрюк, Митрополит Чернівецький і Буковинський ПЦУ Данило, Гетьман УК Микола Пантелюк, та делегація із 12 козаків Черкащини  ( Чепелуха, Сандига, Титаренко, Сивак, Зайчук, Піддубний, Юзвенко, Захарчук, Поліщук, Питель, Бурлака). Традиційно раду було відкрито гімном України та внесенням державних, козацьких знамен та ікони Пресвятої Богородиці Покрови.

Перед присутніми виступив Гетьман УК Микола Пантелюк, який наголосив на тому, що Рада Генеральної старшини УК проходить втретє за всю сучасну історію в Буковинському краї.

 

Тільки тут ми переконуємося у збереженні тисячолітньої історико-культурної , духовної, спадщини Українського народу. В жорстокій віковічній боротьбі з окупантами України, буковинці зберегли пуповину Української національної індентичності, про, що свідчить 398 -річниця перемоги над окупантами Українського козацького війська на чолі з великим Гетьманом П. Сагайдачним.

Польовий Гетьман центрального округу, крайовий отаман ЧКТ УК Віталій Чепелуха сказав:

Сьогодні ми обговорюєм чи не найважливіше питання  сьогодення – ,,Шануй славне українське минуле і захищай майбутнє Української національної держави,, під державним прапором ,,Україна понад усе,, задля захисту національного суверенітету і Незалежності України, особливо в час коли на Сході  російські окупанти.

Козак ніколи не може змиритися із загрозою втрати територіальної цілісності і незалежності України і відповідальність за долю України ми прийняли від своїх попередніх поколінь, про що свідчать  тисячі козаків , які в складі Збройних сил України захищають кожен сантиметр рідної землі.

 

Генеральний хорунжий УК, кошовий отаман Уманського коша Володимир Сивак звернув увагу присутніх на національно-патріотичне( військово- патріотичне) виховання в системі освіти України. Черкаське крайове товариство українського козацтва рішенням від 13.07.2019р. пропонує внести до державної цільової  програми з національно-патріотичного виховання із застосуванням у системі освіти близько двух десятків пропозицій, як створення базових шкіл і шкіл з поглибленим вивченням історії на основі закладів з багаторічним практичним досвідом роботи та інше.

Козаки на чолі з Гетьманом УК М.Пантелюком урочисто під звуки духового оркестру пройшлись вулицями  міста, чим  засвідчили свою велику повагу до історичного минулого Буковинського краю.

Завдячуючи козакам Буковинського коша було встановлено, та відкрито памятний знак, першому кошовому отаману Буковини Омельяну Івановичу Антофію, великому патріоту України, жертовцю на будівництво нового Храму.

 

Делегації генеральної старшини поклали квіти до памятних знаків Героїв Небесної сотні та Героям  борцям за Волю України.

 

Ми – єдиний український козацький народ, сказав на завершення Гетьман УК Микола Пантелюк. І всі разом, підкотивши рукави, кожний на своєму місці будемо примножувати добробут нашої держави України.

 

Слава Україні!

Слава її Героям!

Слава Українському козацтву!

Слава Буковинцям!

ПРЕС- ЦЕНТР ЧКТ УК.

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment