Черкаське крайове товариство Українського козацтва взяло участь у заходах з нагоди Дня державного прапора України

23 Авг Черкаське крайове товариство Українського козацтва взяло участь у заходах з нагоди Дня державного прапора України

23 серпня ‒ насичений в історії та державному житті України день. Майже 11 років тому, а саме 23 вересня 2008 р., Європейський парламент прийняв декларацію про щорічне відзначення Дня пам’яті жертв сталінізму й нацизму. Для Українського народу це особлива подія, адже він, як ніякий інший у сім’ї європейських народів, дуже постраждав від обох тоталітарних режимів ‒ сталінського й гітлерівського. Утім, актуальнішим для українців на сьогодні є пошанування Дня державного прапора України, власне стяга, який символізує Українську націю, її єдність та державність. З цієї нагоди 23 серпня в Черкасах, на Соборній площі, відбулася церемонія урочистого підняття синьо-жовтого прапора, у якій взяли участь козаки й берегині Черкаського крайового товариства Українського козацтва.

Ритуал, до якого долучилися сотні святково одягнених людей, засвідчив єдність патріотично налаштованих жителів і гостей обласного центру. Серед присутніх можна було бачити учасників бойових дій, які стримували російських окупантів на Донбасі, військовослужбовців-прикордонників, відомих громадських діячів, митців, освітян, науковців, політиків. Козаки виділялися серед решти оригінальними літніми одностроями, власне державною символікою.

 

Цього ж дня, на запрошення місцевого телеканалу UA: Черкаси, Віталій Чепелуха, Юрій Присяжнюк, Леонід Сандига та Валерій Рудиченко в передачі «Доброго ранку, Черкащино!» познайомили глядачів зі своїм баченням національного свята ‒ Дня державного прапора України, який відзначається ось уже 15 років поспіль (з 2004 р.). Також розповіли про свою національно-патріотичну роботу серед військових, студентської та учнівської молоді Черкащини. Численні заходи, а серед них і щомісячні волонтерські поїздки на фронт, козаки зазвичай здійснюють власним коштом.

ЧКТ УК провело ще одну вкрай потрібну акцію: колоною з декілька десятків автомобілів, на яких майоріла національна символіка, привітало людей на вулицях міста. Таке дійство є щорічним, прикро лише, що інші учасники святкувань, а серед них численні громадські організації, систематично ігнорують можливість безпосереднього спілкування з громадянами. Утім, оптимізму додає той факт, що люди, коли бачать українську символіку, зокрема водії індивідуальних транспортних засобів, щиро вітають активістів.

 

Зі святом національного (державного) прапора України!

 

Слава Україні!

 

 

 

Прес-центр ЧКТ УК

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment