
20 Июн Черкаське крайове товариство українського козацтва взяло участь у святі ,, Полонинське літо 2019″
В урочищі Запідок, що у с. Верхній Ясенів Верховинського району, відбулося народне гуцульське дійство “Полонинське літо 2019”.
Це свято є традиційним першої полонинської продукції, вшанування праці пастухів, пісень, танців та гуцульських забав
Участь в урочистому відкритті свята взяли представники влади різних рівнів, народні депутати України, зарубіжні делегації, а також представники Українського козацтва Закарпаття на чолі з отаманом Михайлом Ославським та делегації Черкаського крайового товариства Українського козацтва.
Почесні гості свята привітали усіх з урочистою подією та висловили надію, що завдяки даному фестивалю Прикарпаття має можливість продемонструвати свій колорит, багату культуру та автентичність.
Також зазначалося, що це свято особливе тим, що допомагає зберігати багатовікові традиції й звичаї Гуцульщини. Воно також сприяє розвитку туристичного потенціалу регіону та пропагує автентику мешканців Карпат, яка славиться своєю оригінальністю та неповторністю.
Цікавим був захід, адже на ньому було багато відомих людей, з якими козацтво мало змогу поспілкуватися на різні теми.
Захід традиційно розпочався із запалення полонинської ватри.
У ході фестивалю відбулися Гуцульські богатирські ігри, концертна програма за участю творчих колективів з України та зарубіжжя. Присутні мали можливість поласувати традиційними гуцульськими стравами, придбати вироби місцевих народних умільців.
фест має давню історію, адже проводиться ще з 1967 року. За радянщини святкування відбувалось у травні, коли худобу виганяли на полонину й називалось тоді — «Проводи на полонину». Присвятили його вівчарям, полонинникам, бовгарям. Тоді було багато отар овець, збиралися вівчарі та звідси рушали на полонини літувати, тобто ціле літо пасли овець, доїли, робили сирну продукцію.
Зараз свято ніби й символізує вихід на полонину, але відбувається вже тоді, коли полонинська ватра у розпалі. Адже, за вівчарською традицією, виганяючи худобу на полонини, пастухи розпалювали полонинську ватру. Вогонь підтримували ціле літо, аж до першої Богородиці — 28 серпня. Та ватра була своєрідним оберегом від диких звірів і нечисті, яка водиться в горах — мавок, бісиць, чугайстрів.
ПРЕС-ЦЕНТР ЧКТ УК
Please follow and like us:
No Comments