Черкаське крайове товариство Українського козацтва святкує День вишиванки

20 мая Черкаське крайове товариство Українського козацтва святкує День вишиванки

16 травня міжнародна громадськість відсвяткувала День вишиванки. Це свято особливе тим, що не має прямого стосунку до релігійних і державних свят, натомість покликане пробуджувати в людях високі емоційно-естетичні почуття, на основі власне народних традицій єднати українську спільноту.

Цікаво, що Всесвітній день вишиванки в 2006 р. запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича. Тож продовжуючи цю 13-річну традицію, студенти та викладачі ННІ історії і філософії Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького піднесено відзначили цю нарядну урочистість, завчасно приєднавшись до колективу всього навчального закладу.

Серед тих, хто зібрався на університетській площі, поблизу пам’ятника Б. Хмельницького, були козаки й берегині Черкаського крайового товариства Українського козацтва. З вітальним словом до присутніх звернувся ректор університету, генерал-осавул УК Олександр Черевко. Він наголосив на значенні цього свята, яке за формою, а головне за духом є УКРАЇНСЬКИМ. Воно покликане єднати українців на засадах державності, національних пріоритетів, серед яких найважливішим є – національна ідентичність.

Серед багатьох професорів і викладачів університету, які долучилися до дійства, були професор, радник Гетьмана України Юрій Присяжнюк, кандидат наук, козак Андрій Касян, козаки й берегині сотні ім. Б. Хмельницького. Вони переконані, що таке свято як День вишиванки покликане наповнювати наше національне життя привабливими емоційно-естетичним змістом, у такий мистецько-привабливий спосіб стверджувати міжнародний імідж України.

Слава Україні!

Ройовий УК Д. Найбоченко

 

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment