Черкаське крайове товариство Українського козацтва вітає українців із Великоднем!

28 Апр Черкаське крайове товариство Українського козацтва вітає українців із Великоднем!

ХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!

Великдень ‒ найбільше за важливістю православне свято. Українці відзначали його здавна, з тих часів, як християнство Східного обряду отримало поширення на землях давньої Русі-України. Відтоді воно, як народне дійство, збагатилося численними звичаями, традиціями, прикметами, міцно й безальтернативно ввійшло культуру Українського народу. Відтак не оминуло воно й історії христолюбивого Українського козацтва, для якого стало духовним, моральним і символічним дороговказом.

Великдень ніс і іншу традицію ‒ індивідуальну релігійність, що для вільнолюбивого лицаря мало неабияке значення. Будь-яку важливу справу він починав з молитви. Так учиняє і сучасне Українське козацтво ‒ не важливо йдеться про поїздки на фронт із волонтерською місією, національно-виховні заходи, добродійність на користь поранених, хворих і немічних чи повсякденне вживання їжі.

Сучасне Українське козацтво вшановує Великдень як велику традицію очищення та родинного єднання. Також єднання національного, адже всі ми ‒ українці ‒ це велика етнічна, культурна, державницька родина. Українське козацтво вірить у цю об’єднавчу історичну перспективу, намагається робити все залежне від себе, аби велика життєва та неподільна правда дідів-прадідів раз по раз воскресала в наших душах і думках.

У цей день всеохоплюючої радості Воскресіння Христового ми, українські козаки й берегині, твердо віримо й знаємо, що оте ми ‒ Народ, Держава й Нація ‒ здолає нинішні перешкоди й випробування, вистоїть, переможе. Бажаємо кожному з громадян Великої та Святої України здоров’я, мирного неба, життєвої гармонії, політичної мудрості. Усім ‒ Великодньої радості на сьогодні і весь прийдешній рік!

Ми, Українські козаки, переконані, що спільними зусиллями українці спроможні об’єднатися навколо рідного Шевченкового слова, автокефальної Православної Церкви України, історичної пам’яті про козацьку славу, про подвиг Героїв Крут, Холодного Яру та Небесної Сотні, новітніх євро-інтеграційних помислів, демократичних прагнень і дій!

Тож, ще раз з Величним Святом і Радістю Воскресіння Христового!

 

СЛАВА ІСУСУ ХРИСТУ!

Слава Україні!

Прес-центр ЧКТ УК

 

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment