Черкаське крайове товариство Українського козацтва взяло участь в круглому столі «ВІД СЛАВИ КОЗАЦЬКОЇ, ДО СЛАВИ СОЛДАТСЬКОЇ».

29 Мар Черкаське крайове товариство Українського козацтва взяло участь в круглому столі «ВІД СЛАВИ КОЗАЦЬКОЇ, ДО СЛАВИ СОЛДАТСЬКОЇ».

В м. Монастирище, за ініціативи голови райради М. Орендарчука, відбувся круглий стіл «Від слави козацької, до слави солдатської», на якому  разом із районною радою, райдержадміністрацією, відділом освіти, методичним кабінетом, відділом культури, краєзнавчим музеєм, військоматом, бібліотекою, волонтерами, учасниками АТО, обговорили питання –  поліпшення рівня національно – патріотичного виховання серед молоді.

На круглий стіл були запрошені представники Черкаського крайового товариства Українського козацтва, а саме отаман УК ,, Козацтво Монастирища” Василь Музика  та отаман УК ,,козацтво Маньківщини” Петро Карпенко.

 

В своєму виступі Василь Музика наголосив:  що той високий рівень патріотизму, самопожертви й безкорисливості, які спостерігалися в 2014 – 15 роках, почав  згасати. Людям, які проживають у звичному для себе середовищі, вже не болить, що десь, на сході країни, іде справжня війна, та  добре, що завдяки їх мужніх українських  захисників,  її вдалося зупинити так далеко, що  над нами не свистять кулі, не вибухають снаряди.

 

Петро Карпенко, як директор Молодецької школи, член ЧКТ українського козацтва, сказав про те, що на п’ятому році війни в багатьох школах, навіть, не має згадки про війну, відсутні фото учнів школи, які захищали, і в даний час захищають неподільність нашої країни. Могили загиблих не завжди прибираються, і є випадки, коли учні навіть не знають імені колишнього учня своєї школи, меморіальна дошка, якого висить на фасаді.

 

 


Також свою частинку допомоги й конкретні пропозиції висловили заступник голови райдержадміністрації Р. Терещук, заступник голови райради М. Фариба, районний воєнком Є. Лозовий, представники громадських організацій, учителі.

Директор музею К. Бульба розповіла про бій в Монастирище 20 – 21 березня 1653 року, де бл. 400 козаків перемогли 16 тисячне військо поневолювачів. Тому сміливо можна сказати, що нинішнє покоління воїнів продовжує славу козаків.


Ця зустріч мала велике значення для всіх присутніх, бо насправді потрібно більше проводити подібних заходів, адже ми відповідальні за молодь, за її майбутнє, тому  важливим і приорітетним завданням для нас є виховання справжніх патріотів нашої держави.

ПРЕС -ЦЕНТР ЧКТ УК

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment