Черкаське крайове товариство Українського козацтва провело урок з історії УНР для козацького класу Христинівської ЗОШ №1

24 Мар Черкаське крайове товариство Українського козацтва провело урок з історії УНР для козацького класу Христинівської ЗОШ №1

20 березня 2019 року в с. Мала Севастьянівка на базі рестораного комплексу ,,Корчма”, в нещодавно відкритій ,, краївці” було організовано і проведено урок історії УНР 1918-1920 р. з учнями Христинівської школи №1.

 

Краївка має багато єкспозицій та літератури присвяченої героям УНР, яку збудував та облаштував патріот сьогодення, отаман Христинівського козацького полку ім. Івана Гонти ЧКТ УК  Валерій Костюк.

 

Отаман Малосевастьянівської козацької сотні Олександр Богач та вчитель ЗОЩ №1, козак  з Захисту Вітчизни  Віктор Куровський розповіли учням про історію створення УНР.

Важливою подією в історії Української революції стало прийняття Української Центральною Радою (УЦР) 7 (20) листопада 1917 року ІІІ Універсалу. У цьому документі УЦР проголосила створення Української Народної Республіки (УНР), що мала бути автономною частиною у складі федеративної не-більшовицької Росії. За умов відсутності російського демократичного  центрального уряду, УЦР оголошувала про намір взяти на себе історичну відповідальність за відновлення держаного життя на території колишньої Російської імперії шляхом перебудови Росії на федеративних засадах. В ІІІ Універсалі УЦР офіційно оголошувала про намір стати «на сторожі прав і революції не тільки нашої землі, але і всієї Росії».

 

 

По закінченю урока було проведено майстер клас, по приготуванню  козацького  кулішу, де всі мали можливість навчитися і заодно смачно поїсти.

 

ПРЕС-ЦЕНТР ЧКТ УК

 

 

 

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment