Черкаське крайове товариство Українського козацтва звіряє свої помисли й дії з Кобзарем

10 Мар Черкаське крайове товариство Українського козацтва звіряє свої помисли й дії з Кобзарем

9 та 10 березня справедливо вважаються Шевченківськими днями. Цими днями українство, люди доброї волі всього світу вшановують пам’ять Тараса Шевченка – великого українського поета, письменника, художника, історика (це засвідчує новітня історична наука), людину з чудовим співочим голосом. Важко підібрати слова, якими можна було б перебільшити масштаб величі цієї постаті – апостол правди, найславетніший українець, національний пророк. Як свого часу справедливо зазначив Євген Сверстюк, Шевченко настільки влучно, глибоко й усебічно відобразив український світ, що дотепер непідвладний історичним змінам, інакше кажучи, він – понад часом. Тож не дивно, що для ГО «Українське козацтво» все, що пов’язано з іменем Шевченка, є святим. Щорічно козацтво бере найактивнішу участь у заходах із відзначення Тарасових днів календаря, звіряє з його заповітами свої помисли й дії.

 

205-та річниця з дня народження та 158-ма – з дня смерті Кобзаря особливі. Цьогорічні президентські й парламентські вибори викликали підвищений інтерес громадян, загострили суспільно-політичне становище, активізували крайні радикальні сили, але, на наш погляд, водночас посилили вагомість і значення спадщини великих українців. Отож, слово Т. Шевченка сьогодні актуальне як ніколи.

10 березня делегація ЧКТ УК у складі Віталія Чепелухи, Юрія та Валентини Присяжнюків, Лідії Білоног, Людмили Музиченко і Владислава Козлова відвідала Канів, побувала на могилі Великого Кобзаря, вшанувала його пам’ять.

 

Особливо приємно відмітити, що цей захід було проведено спільно з побратимами Чорноморського козацького війська Українського козацтва, яке очолює крайовий отаман Василь Поліщук. Це вже не перші спільні зусилля двох козацьких структур Шевченківського краю, які покликані гуртувати єдність українців, про яку говорять, але мало задля неї роблять багато активістів, громадських діячів, політиків.

Козаки відвідали музей Т. Шевченка на Чернечій (Тарасовій) горі. Година часу, яку вони провели в супроводі екскурсовода, пані Лариси Миколенко, запам’ятається їм надовго. Прекрасне володіння темою, а головне – особиста небайдужість до Т. Шевченка, величі його постаті. Козаки, які звикли жартувати, скептично ставитися до найменшої фальші, з неприхованою цікавістю слухали й поціновували кожне слово. Ситуація справді неординарна, особливо якщо зважити, що серед присутніх були фермери, підприємці, керівники місцевого самоврядування, учителі, професор. Насамкінець козацька делегація залишила шанобливо-вдячний запис у Книзі відвідувачів музею.

Також козацька делегація відвідала приватний музей крайового отамана Віталія Чепелухи, та поклала квіти до памятного знаку Т.Шевченко.

Вічна пам’ять і слава Тарасу Шевченку!

 

Слава Україні!

 

 

Прес-центр ЧКТ УК

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment