Черкаське крайове товариство Українського козацтва: вибори ‒ це передусім іспит на зрілість нації і кожного громадянина

28 Фев Черкаське крайове товариство Українського козацтва: вибори ‒ це передусім іспит на зрілість нації і кожного громадянина

 

Черкаське крайове товариство, як і все Українське козацтво, є громадською структурою. У його статуті (п.1.1) зазначено: «Українське козацтво є об’єднанням громадян для задоволення та захисту… соціальних, національно-культурних, творчих, освітніх, наукових, оздоровчих та спортивних інтересів і являється добровільною, незалежною, добродійною, ПОЗАПАРТІЙНОЮ ГРОМАДСЬКОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ».

Утім, виборчі кампанії 2019 р. настільки політизують ситуацію в суспільстві, що виникає потреба додаткового роз’яснення цих та інших статутних положень. Загалом ЧКТ УК здійснює свою діяльність як у режимі гнучкої тактики, так і добре продуманої стратегії. По-перше, міркуючи, за КОГО голосувати на виборах, варто глибоко розуміти ‒ за ЩО, тобто за які цінності та інтереси віддавати свій голос. Для козаків і берегинь першочерговими орієнтирами є найвищі пріоритети ‒ Бог, Людина, Україна. По-друге, оскільки за останні п’ять років політичний клас України радикально на краще не змінився, слушними є слова Ліни Костенко: «Люди не знають, кого вибирати, бо не можна вибирати когось з нікого». Однак, усе ж, ситуація не така однозначна. Серед кандидатів на посаду Президента України та народних депутатів є особи, які порівняно більшою чи, навпаки, меншою мірою усвідомлюють свою відповідальність перед Українською нацією. Є й численна п’ята колона, яка добивається повернення України під владу Москви. З огляду на такий стан справ, головними пріоритетами для ЧКТ УК є:

Українська мова. Словами Лесі Українки це означає: «Нація повинна боронити свою мову більше, ніж свою територію». Схиляючись перед мужністю українських військовослужбовців, волонтерів і капеланів, особливо ‒ військовополонених і політв’язнів, віддаючи належне героїчним захисникам державних рубежів, передусім на Донбасі, усебічно сприяючи їхній боротьбі за територіальну цілісність, суверенітет та державну незалежність України, козацтво нарощуватиме зусилля з утвердження мови Т. Шевченка в повсякденному вжитку українських громадян, насамперед державних службовців.

Православна церква України. Статутне положення (п.1.11) «Українське козацтво прагне створення єдиної Помісної Православної церкви з центром у м. Києві» спонукає козаків і берегинь до однозначного й цілковитого схвалення: створеної автокефальної помісної ПЦУ (15 грудня 2018), отримання Томосу (6 січня 2019, м. Стамбул), інтронізації предстоятеля ПЦУ Епіфанія (3 лютого 2019). Тепер же йдеться про нові горизонти історичного поступу, серед яких першочерговим є завдання розбудови та утвердження канонічної правонаступниці Київської митрополії ‒ ПЦУ, саме як духовного осереддя Українського народу.

Національно-державний пріоритет. Для ЧКТ, як і всього УК, він є ключовим підґрунтям і критерієм єднання українців. Сприйняття УКРАЇНИ, любов до УКРАЇНИ, вірність УКРАЇНІ мають отримати як формально-символічне визнання й підтримку, так і сакральне значення-звучання. Україна понад усе, і вище цього лише Господь Бог! У такому контексті Держава й Нація є цінностями, навколо яких козацтво співпрацює з патріотичними, демократичними, орієнтованими на європейські цінності силами (закладами, установами, партіями, організаціями), а також окремими громадянами.

Висловлена тут позиція є засадничим положенням діяльності ЧКТ УК, а отже, незмінною до, під час і після виборчих кампаній.

 

 

Слава Українському козацтву!

Слава Україні!

 

Крайова старшина ЧКТ УК: отаман В. Чепелуха,

хорунжий Ю. Присяжнюк, бунчужний Л. Сандига,

скарбничий Р. Смілянець, обозний С. Титаренко

та ін., з усім козацтвом.

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment