Черкаське крайове товариство Українського козацтва провело Звітну Раду

04 Фев Черкаське крайове товариство Українського козацтва провело Звітну Раду

2 лютого 2019 р. у м. Черкаси відбулася Звітна рада Черкаського крайового товариства Українського козацтва. У ній взяло участь 103 особи. Це крайова старшина, кошовий, полкові та сотенні отамани, представники крайових козацьких підрозділів, запрошені гості, насамперед священнослужителі ПЦУ, відомі в області меценати, волонтери, педагоги-новатори. Про авторитет ЧКТ, інтерес до його діяльності свідчив той факт, що на раду прибули козацькі делегації з Херсонщини, Харківщини, Полтавщини, Сумщини та Закарпаття. Також делегація від козаків-побратимів Чорноморського козацького війська. У роботі Ради взяла участь Генеральна старшина УК на чолі з Гетьманом України Миколою Пантелюком та Головним Отаманом Олегом Діденком.

 

Рада заслухала звіт крайового отамана ЧКТ УК Віталія Чепелухи. Він окреслив основний зміст зробленого, наголосив на поточних і перспективних завданнях організації, подякував усім, з ким довелося працювати й співпрацювати. Оскільки в 20-хвилинну доповідь важко вмістити перелік усього зробленого, то учасникам Ради було продемонстровано короткий відео-звіт. Основну увагу звернуто на людей, без яких досягнути поставлених цілей було б неможливо.

 

В обговоренні звіту виступили: крайовий хорунжий Юрій Присяжнюк, крайовий скарбничий Ростислав Смілянець, крайовий суддя Валерій Банар, кошовий отаман Володимир Сивак, полкові й сотенні отамани Василь Кураш, Анатолій Шулежко, Віктор Коломієць, Василь Музика, Данило Цуканов, Олена Соколюк, Дарина Найбоченко. Вони доповнили доповідь крайового отамана, висловили свої критичні зауваження та побажання, познайомили присутніх із новими творчими планами. Усі доповіді й виступи були здебільшого присвячені масштабній і системній волонтерській роботі, національно-патріотичному вихованню молоді, будівництву церковних храмів.

 

На Раді виступили також крайовий отаман Чорноморського козацтва Василь Поліщук, волонтер Олексій Святенко, підприємець Араік Мкртчян, голова Федерації профспілок Черкаської області Петро Шевченко, директор санаторної школи-інтернату Людмила Шарапа. Їхні промови засвідчили велику результативність співпраці громадських організацій і державних структур, окремих свідомих громадян, якщо вона проводиться з Господнього благословення, в ім’я України і людей.

 

Обговоривши звіт і поточні питання діяльності ЧКТ УК, також взявши до уваги ідеї та вимоги Гетьмана УК Миколи Пантелюка, Рада ухвалила:

  1. Звіт крайового отамана ЧКТ УК, генерал-отамана В. Чепелухи оцінити задовільно. У подальшій роботі крайовому отаману, крайовій старшині керуватися висловленими на Раді пропозиціями та побажаннями.

  2. З метою ефективного функціонування всіх структур ЧКТ УК, посилення єдності козацьких підрозділів, уваги до служби та особистих потреб побратимів, посилити роботу отаманів усіх рівнів із особовим складом.

  1. Вшановуючи історію українського національного державотворення, ЧКТ УК й надалі боротиметься за свободу, незалежність і територіальну цілісність України, єднатиме суспільство навколо християнських (православних) цінностей, національної історичної пам’яті, європейських пріоритетів.

  2. У своїй практичній роботі ЧКТ УК дотримуватиметься Конституції України, Статуту ГО «Українське козацтво», сприятиме розбудові єдиної Помісної (автокефальної) Православної Церкви, ствердженню української мови як державної, конструктивно співпрацюватиме з установами, партіями та громадськими організаціями України, що стоять виключно на засадах національного державотворення.

Рада відбулася в затишному приміщенні Федерації профспілок Черкаської області, за що козаки дякують її голові П. Шевченку.

Наприкінці Звітної Ради її учасники вже традиційно посмакували козацьким кулішем.

Слава Українському козацтву!

СЛАВА УКРАЇНІ!

 

 

Прес-центр ЧКТ УК

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment