Черкаське крайове товариство Українського козацтва вітає українців з національним святом соборності (100-ліття Акту злуки УНР і ЗУНР)

30 Янв Черкаське крайове товариство Українського козацтва вітає українців з національним святом соборності (100-ліття Акту злуки УНР і ЗУНР)

 

               Сьогодні, 22 січня 2019 р., виповнилося 100 років від дня, коли в Києві, на Софійській площі було проголошено Акт злуки УНР і ЗУНР. Подія направду величезної історичної ваги. Попри те, що в ті буремні революційні роки реалізувати задуманого не вдалося, саме цей акт започаткував єднання українського народу на державних засадах. Козаки й берегині ЧКТ УК сердечно вітають громадян України, українців діаспори зі славним ювілеєм, закликають усіх небайдужих боронити свою землю від усіляких знахабнілих завойовників, внутрішніх ворогів.

З цієї нагоди козацтво провело низку заходів національно-патріотичного спрямування. Так, у читальному залі Черкаської центральної міської бібліотеки ім. Лесі Українки  відбувся урок державності «Україна є, була і буде…». Модератором заходу виступила провідний бібліотекар Наталія Громова. Вона привітала присутніх – учнів та учителів старших класів Черкаської середньої школи №6 – зі 100-річчям Акту злуки. Свою промову Н. Громова завершила демонстрацією короткометражного документального фільму про події 1919 року.

 

Знання правдивої історії робить нас сильнішими. З доповіддю про уроки Акту злуки 22 січня 1919 р. перед учнями виступив радник Гетьмана Українського козацтва, професор Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, доктор історичних наук Юрій Присяжнюк. Він нагадав присутнім, що сучасна боротьба за Україну має прямий зв’язок з революційними подіями столітньої давності. Звідси, потрібно думати й робити правильні уроки. І найважливіший із них – затребуваний статус України, яка має стати не лише незалежною державою та самобутньою нацією, а й набути сакрального змісту. Того божественного значення, яке, як символ, відбиває найбільш сокровенні мрії, уявлення, цінності людей. Ще один урок – зростання вимог до національної еліти. При цьому еліта – це не лише чиновники, політикум, можновладці. Елітою варто вважати себе кожному, хто не байдужий до своєї країни, нації, держави, й задля цього працює над собою, своїми поглядами, сумлінням, діями.

Вшановуючи історію національного державотворення, ствердження соборності, українське козацтво й надалі буде боротися за свободу, незалежність і територіальну цілісність України, єднати суспільство навколо християнських (православних) цінностей, європейських пріоритетів, національної історичної пам’яті.

 

Українці! З Днем соборності!

 

Слава Україні!

 

 

Прес-центр ЧКТ УК

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment