Черкаське крайове товариство Українського козацтва вітає патріотів, усіх українців зі 110-річчям від дня народження Степана Бандери!

02 Янв Черкаське крайове товариство Українського козацтва вітає патріотів, усіх українців зі 110-річчям від дня народження Степана Бандери!

1 січня 2019 р. виповнилося 110 років від дня народження легендарного борця за велику Українську національну справу, нинішнього символу патріотичних змагань – Степана Бандери.

Коли 20 січня 2010 р. Президент України В. Ющенко підписав указ №46 про присвоєння С. Бандері звання Герой України (посмертно), мало хто з опонентів цього рішення, також пересічних громадян звернув увагу на супровідне формулювання – «за незламність духу у відстоюванні національної ідеї, виявлені героїзм і самопожертву в боротьбі за незалежну Українську державу». Суть справи полягала в тому, що й через два десятиліття після проголошення державної незалежності України люди перебували під впливом совєтських міфів, які цілеспрямовано підживлювала російська пропаганда. Існував і політично замовний спротив, адже абсолютна більшість тих «героїв», які до 2010 р. отримали це звання, не могла похвалитися такими заслугами перед Україною, її народом і державою. Хизуючись відзнакою, вони, як правило, чванилися надуманими «геройськими вчинками», «визнаними трудовими досягненнями». Ця невідповідність посилювала упереджене ставлення новітньої квазіеліти до пам’яті про постать, яка в ім’я найсвятішого – України – пожертвувала і найріднішими людьми, і власним життям.

Варто розуміти, що С. Бандера був людиною свого часу. Він прожив 50 років (1909–1959), які були сповнені появою, поширенням, утвердженням і крахом тоталітарних режимів. Небачена за масштабами та цинізмом жорстокість, з якою Сталін, Гітлер, Муссоліні та інші диктатори-завойовники задовольняли свої імперські амбіції, вимагала від лідера українських націонал-патріотів повної самовіддачі та жертовності. Розмірковуючи над цим, треба пам’ятати, що сучасний дискурс доби помітно викривляє тогочасну дійсність, спрощує, а відтак і міфологізує її. Це створює нагоду для сучасних ворогів України спотворювати знання про минуле, великих патріотів називати «фашистами», у такий спосіб маскувати свої агресивні дії.

Черкаське крайове товариство, усе Українське козацтво не сприймає тези про «крайню полярність» оцінок С. Бандери. Вона є надуманою, створеною й популяризованою на догоду національним інтересам інших народів, передусім росіян і поляків. Із повагою ставлячись до права мати такі інтереси, Українське козацтво категорично відкидає спроби позбавити його українців. Окрім того, поляки мали б бути вдячними, що з 2014 р. саме під ідеями С. Бандери ті боронять незалежність та свободу не лише своєї рідної землі, а й усієї Європи.

Українське козацтво стверджує: у віках ім’я Степана Бандери буде єднати українців, усіх борців за велику національну справедливість! Уже сьогодні його гасло «Слава Україні! Героям слава!» є актуальним як ніколи.

 

СЛАВА УКРАЇНІ!

 

Прес-центр ЧКТ УК

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment