Черкаське крайове товариство Українського козацтва провело урочисті заходи з нагоди Дня українського козацтва.

17 Окт Черкаське крайове товариство Українського козацтва провело урочисті заходи з нагоди Дня українського козацтва.

14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисника України.

Черкаське крайове товариство Українського козацтва в цей день відзначало ці свята  в м. Черкасах на площі Богдана Хмельницького. Там зібрались козаки Черкаського козацького полку під керівництвом отамана Валерія Магеррамова  та його сотні, такі як Рускополянська козацька сотня імені Петра Дорошенка, отаман сотні Віктор Коломієць, Свидівоцька козацька сотня ім.Богдана Хмельницького, отаман Чепелуха Олег, Перша козацька сотня отаман Дорошко Людмила, та Тернівська козацька сотня ім. Івана Сірка отаман Шулежко Анатолій.

В своєму вітальному слові Крайовий отаман ЧКТ УК Віталій Чепелуха привітав побратимів козаків з великим і світлим святом Покровою та Днем Українського козацтва та наголосив що:

Усі ці свята дуже взаємопов’язані й виникали послідовно

14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. У народі говорять: «Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем».

Це свято вважається одним із найбільш шанованих свят в Україні. Не виникає навіть суперечок між православними українцями й рідновірами, котрі хоч і вкладають у це свято зовсім різний зміст, ставляться до нього дуже шанобливо.

До присутніх козаків звернувся Радник Гетьмана Українського козацтва, проф.доктор історичних наук Юрій Присяжнюк :

Зі святом Покрови та  Днем  українського козацтва. З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. А на Січі запорозькі козаки збудували церкву на честь Покрова Богородиці з її іконою. І. до речі, саме у цей день, козаки збирали Велику раду, на котрій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами.

Відомий український етнограф Олекса Воропай писав, що після зруйнування Катериною ІІ Запорозької Січі, козаки, ідучи за Дунай, несли з собою ікону Покрови Пресвятої Богородиці

Цікаво, що козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова.

Певно, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Про них складено безліч творів, книжок і фільмів. Про козацький рід співається й у нашому державному гімні. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. Тож, козак в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу.

Унікальність історії нашого народу полягає в тому, що в козаччині виявлявся потяг до волі наших предків. І сьогодні багато хто з нас має козацькі прізвища, що ніби доводить причетність кожного до нашої історії.

Регулярні напади на українські землі кримських татар й турків, примушували українців боронити території. Якби наші предки не вигадали якогось дієвого способу оборони, цілком ймовірно. що український народ стерли б з лиця землі. Тож такою силою й стали козаки, які захищали не лише Україну, а й Польщу, Молдову, Угорщину й Австрію від загарбників. Козацтво ширилося й розросталося, а постійна небезпека та ймовірність раптових військових дій дуже загартувала й без того міцних воїнів.

Крайовий отаман зачитав святковий наказ, де висловив подяку вьому особовому складу козацького підрозділу, присвоїв чергові козацькі звання та нагородив козацькими відзнаками, за вагомий внесок з розвиток Українського козацтва та особисту участь у національно-патріотичному  виховані молоді найактивніших та найдостойніших козаків ЧКТ УК.

Серед тих хто отривав козацьку  нагороду від крайового отамана Віталія Чепелухи, значились Присяжнюк Валентина Петрівна, Радник отамана з національно -патріотичного виховання молоді,

Прес секретар ЧКТ УК Володимир Левченко,

Микола Дудник радник отамана з волонтерської діяльності та інші.

Такох в святковій обстановці військовий капелан УПЦ КП от.Ігор, здійснив висвяту молодих козаків, та благословив всіх присутніх на добрі справи,служінню  Українському народові.

Козацький духівник ,військовий капелан от.Ігор освятив козаків.

 

Також присутні козаки хвилиною мовчання вшанували  память тих, хто відав своє життя за волю України та поклали квіти до гетьмана України Богдана Хмельницького.

 

Слава Українському козацтву!

Слава Захисникам України!

Героям Слава!

 

 

 

ПРЕС_ЦЕНТР ЧКТ УК.

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment