Черкаське крайове товариство Українського козацтва послідовне в підтримці створення Помісної Української Православної Церкви

22 Июл Черкаське крайове товариство Українського козацтва послідовне в підтримці створення Помісної Української Православної Церкви

Позиція ГО «Українське козацтво» послідовна вже в тому, що в його статуті чітко й однозначно записано (п. 1.11): «Українське козацтво історично належить до українського православ’я, виступає за співробітництво традиційних українських християнських церков, які стоять на засадах відродження, розбудови та розвитку національної державності України, її самостійності та незалежності і члени яких готові стати на захист територіальної цілісності України. Українське козацтво прагне створення єдиної Помісної Православної Церкви із центром у м. Києві (див. http://kozakinfo.in.ua/статут-українського-козацтва/). І ця норма ніколи не піддавалася сумнівам чи, тим більше, редакційним правкам.

В останній час, коли процедура надання Томосу, тобто очікуваного послання Українській Церкві від Вселенського Константинопольського Патріарха Варфоломія про визнання її автокефальною (незалежною, канонічною), почала набувати незворотного характеру, питання загострилося на всіх рівнях, включно до парафіяльного. Москва чинить відчайдушний спротив, але правда не на її стороні. Відтак кожна людина, кожен вірянин має брати на себе відповідальність, уже сьогодні голосувати і своїм серцем, і своїми помислами, і своїми діями за Україну, своїх дітей та внуків, їхнє сьогодення й прийдешнє. Беручи активну участь у підтримці створення Помісної Української Православної Церкви, козацтво вбачає в таких зусиллях повернення до великої історичної справедливості, розцінює їх як Господню волю до миру та злагоди, водночас як прагнення українських громадян шанувати кращі традиції дідів-прадідів, сміливо творити власне (національно-державне, демократичне, європейське) сьогодення, впевнено крокувати в майбутнє.

Як громадська організація, що реально дивиться на стан справ у суспільстві, Українське козацтво осуджує будь-які зусилля, спрямовані на духовний і національний розкол України, під якими оманливими проповідями чи відверто брехливою риторикою їх не маскували б.

У зв’язку з наближенням Дня Хрещення Київської Русі – України, яка щорічно, починаючи з 2008 р., відзначається 28 липня на державному рівні, Українське козацтво закликає українських вірян єднатися навколо християнських цінностей та заходів Помісної Української Православної Церкви.

Слава Ісусу Христу!

Господнього благословення, духовної наснаги й життєвої мудрості всім, хто прагне жити в єдиній Церкві, незалежній та соборній Україні!

 

Слава Україні!

 

Прес-центр ЧКТ УК

 

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment