Чкркаське крайове товариствао Українського козацтва на фестивалі ,,Полонинське літо -2018,,

28 Июн Чкркаське крайове товариствао Українського козацтва на фестивалі ,,Полонинське літо -2018,,

«Полонинське літо» відбувається як традиційне щорічне гуцульське свято першої полонинської продукції, вшанування праці вівчарів, пісні, танцю, гуцульських забав.

24 червня 2018 р. делегація Черкаського крайового товариства Українського козацтва на чолі з отаманом Віталієм Чепелухою взяли участь у Фестивалі “Полонинське літо 2018” , яке щорічно проводиться в селі Верхній Ясенів на Верховинщині як традиційне  гуцульське  свято першої полонинської продукції, вшанування праці пастухів, пісень, танців, гуцульських забав. В цьому році він проходить з  24 по 30  червня у рамках Міжнародного форуму Східної та Центральної Європи Via Carpatia.

Вихід на полонини пізньої весни чи раннього літа – споконвічна гуцульська традиція. Саме там, високо на гірських полонинах, гуцули пасуть худобу, овець, гуляють коней, живучи при цьому 3-5 місяців у простеньких дерев’яних будиночках – колибах. Саме там у величезних чанах варять найсмачніші у світі сири – бринзу, будз та вурду.

Форум Via Carpatia  покликаний не лише розкрити різноманіття культури Карпат, але й зібрати разом інтелектуальних лідерів Східної та Центральної Європи. Серцем Via Carpatia стане проведення міжнародної конференції “Коло Вінценза”, під час якої вперше вручатиметься Премії Станіслава Вінценза “За гуманістичне служіння та внесок у розвиток регіону”.

Також в рамках даного фестивалю відбулась Велика козацька Рада Українського козацтва, на яку приїхали козаки з різних куточків України, і серед них 10 -ть  учасників  бойових дій на Донбасі.

Гетьман УК Микола Пантелюк привітав учасників Ради та нагородив орденами та медалями найактивніших серед них, а художнім козацьким  колективам, що брали участь у фестивалі  вручив подяки Гетьмана УК.

 

Прес -центр ЧКТ УК.

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment