Черкаське крайове товариство Українського козацтва на один день змінило козацькі однострої на нарядні вишиванки

25 мая Черкаське крайове товариство Українського козацтва на один день змінило козацькі однострої на нарядні вишиванки

 

17 травня 2018 р. українська спільнота відзначила міжнародне свято вишиванки. Воно покликане зберігати прадавні народні традиції створення та носіння етнічного українського одягу. Проте є й інший сенс – символічний. Новітня Україна, як держава, постала в 1991 році. Для свого ствердження вона потребувала символіки, якими зазвичай є прапор, герб, гімн. Через 15 років до цих офіційних символів приєднався і народний – вишиванка. Отож, свято це відносно молоде, 12-річне, його щорічно відзначають у третій тиждень травня. Нагадаємо, що ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 р. запропонувала студентка Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича Леся Воронюк. А вже через кілка років свято розрослося до всеукраїнського рівня. Ба більше, до нього почала долучатися українська діаспора зі всього світу, а також люди інших національностей – симпатики України.

Цьогоріч не став виключенням. До українських міст, в яких найбільше людей одягло вишиванки, потрапили Черкаси. У цьому обласному центрі, а також у інших містах і сілах регіону можна було бачити десятки людей у яскравих нарядних сорочках. Серед найактивніших – козаки й берегині ЧКТ УК, зокрема в Черкасах – В. Магеррамов, Ю. Присяжнюк, В. Присяжнюк, Д. Цуканов, Д. Найбоченко, Ю. Дзюра.

Разом з представниками інших патріотичних організацій та міської влади козаки взяли участь у покладанні квітів до пам’ятника Т. Шевченка, урочистій ході центральною частиною міста, флешмобі, послухали імпровізований концерт колективу бандуристів, поспілкувалися зі знаними в області людьми, відповіли на питання журналістів.

Здавалося йдеться про зовсім простий учинок – одягнути вишиванку і в ній піти на роботу, на навчання чи провести спільно з друзями годину-другу на свіжому повітрі, відпочити. Утім, ця дія має глибоке значення, оскільки в такий спосіб людина виявляє свою особисту національну та громадянську позицію, також культурну освіченість і духовну свідомість. Пам’ятаймо, однострої єднають людей, інколи краще, ніж палкі промови.

Черкаське крайове товариство Українського козацтва закликає всіх українців приєднатися до світа вишиванки й перетворити його на справді всенародне. Наступного разу воно відбудеться 16 травня 2019 року.

Прес-центр ЧКТ УК

 

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment