Черкаське крайове товариство Українського козацтва: козаки пригостили мешканців мікрорайону кашею

10 мая Черкаське крайове товариство Українського козацтва: козаки пригостили мешканців мікрорайону кашею

9 травня 2018 р. Черкаське крайове товариство Українського козацтва, його численні підрозділи в містах і селах області взяли активну участь у заходах, присвячених вшануванню живих учасників бойових дій Другої світової війни. Час невблаганний і тому, на жаль, їх, тобто тих, хто зі зброєю в руках протистояв коричневій чумі ХХ століття, до 73-ї річниці завершення бойових дій у Європі лишилося мало. Зазвичай по одному чи кілька людей у кожному населеному пункті, а в багатьох – уже жодного фронтовика. З огляду на це, цілком імовірно, що в недалекому майбутньому 9 травня вже не буде вихідним (як пропонує зробити Український інститут національної пам’яті), але лишатиметься святковим. Натомість неробочим доцільно буде зробити День пам’яті та примирення, який відзначається 8 травня. Логіка очікуваного перейменування зрозуміла: нинішні й наступні покоління українців мають бути єдиними, мудрими, сильними своєю національною пам’яттю, а не ослаблені війною, громадянською ворожнечею навколо чужих, привнесених зовні, поглядів та інтересів.

Отож, вшановуючи всіх героїв Другої світової війни, заодно людей похилого віку, які в своєму дитинстві жили й страждали від гітлерівської окупації України, Українське козацтво в такий спосіб реагує на вищезазначені зміни, прагне власне демократичного формату відзначення «головної події травня». Принагідно козацтво відмовляється від політико-партійних, совєтських (проросійських) форм святкування («побєдобєсії»), надає перевагу християнській любові, повазі та підтримці людей старшого віку, а преференції інтелектуального, державного, національного та глобально-інтеграційного розвитку – молоді.

Виконуючи свою гуманітарну місію, козаки першої сотні полку ім. Б. Хмельницького ЧКТ УК, разом з Комітетом самоорганізації населення «Південний» (м. Черкаси) зварили й пригостили мешканців мікрорайону козацькою кашею.

Серед присутніх була одна з найстарших жительок обласного центру Августа Володимирівна Левченко. 96-річна черкащанка розповіла про свого покійного вже чоловіка-фронтовика, про тяжке життя в блокадному Кронштадті під час війни. Дещо несподіваною, на тлі загальносуспільних проблем та критики, що лунає звідусіль, була її заява про те, що живеться їй «добре» і пенсія в неї «хорошая». Цікаво зазначити, що за одним із обідніх столів розмістилася дітвора, яка гралася у дворі й несподівано для себе поласувала кашею.

 

 

Слава усім Героям, які боронили світ від тоталітарної нечисті!

Слава Україні!

 

Прес-центр ЧКТ УК

 

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment