Черкаське крайове товариство Українського козацтва прагне… пам’яті та примирення

09 мая Черкаське крайове товариство Українського козацтва прагне… пам’яті та примирення

8 травня 2018 р. на Пагорбі Слави обласного центру Черкас відбулися заходи з нагоди відзначення в Україні Дня пам’яті та примирення. Ключовою подією, що символізує завершення бойових дій Другої світової війни в Європі, стала хвилина мовчання та покладання квітів із нагоди Першої хвилини миру, яка умовно встановлена на 23 годину 01 хвилину.

Незважаючи на пізній час, на Пагорбі Слави зібралася не одна сотня людей. Важливо, що така, справді європейська, демократична, по-християнськи добра акція вже не перший рік відбувається за участю широких кіл громадськості, патріотично налаштованих громадян, представників державної влади та місцевого самоврядування.

ЧКТ УК була репрезентована делегацією, яку очолював крайовий отаман Віталій Чепелуха. Козаки й берегині поклали квіти до пам’ятної стели, принагідно вшанували похоронених на Пагорбі Слави Героїв, які віддали свої життя в боях за вигнання гітлерівських загарбників із Черкас.

Час, проведений у такому святому для черкасців, мешканців області на всіх людей доброї волі місці, був корисний спілкуванням із відомими людьми, також кількома інтерв’ю для засобів масової інформації.

З-поміж усіх висловлених думок привертає увагу прагнення студентської молоді якісно переглянути політику пам’яті в Україні, деполітизувати та більше наблизити її до людей, вирівняти існуючі диспропорції між пам’яттю щодо героїки і жертв Другої світової війни, Чорнобильської катастрофи, трьох Голодоморів, національно-оборонної війни на Донбасі (АТО; ООС) та ін. Судячи з усього, молодь турбує не лише віддалене в часі минуле, а й нещодавні та нинішні події, у яких їй, власне, доводиться жити, заодно боронити свої права на свободу вибору, незалежність, державність та ін. Козацтво з розумінням ставиться до таких бажань, намірів, ідей, як громадська організація докладає значних зусиль для того, аби йти в ногу з часом, відповідати на складні виклики сьогодення.

 

Вічна пам’ять жертвам Другої світової війни!

Вічна слава усім Героям, які віддали своє життя в боротьбі з нацистською Німеччиною!

Слава Українській нації!

 

Прес-центр ЧКТ УК

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment