Черкаське крайове товариство Українського козацтва взяло участь у посвяті першокурсників ДНЗ ,,Буцького політехнічного професійного ліцею,,

07 мая Черкаське крайове товариство Українського козацтва взяло участь у посвяті першокурсників ДНЗ ,,Буцького політехнічного професійного ліцею,,

5 травня 2018 року Черкаське крайове товариство Українського козацтва взяло участь у посвяті 40-ка  першокурсників та трьох викладачів на чолі з директором  у козаки  , ДНЗ,, Буцького політехнічного професійного ліцею,, , яке організувало Жашківське Чорноморське козацьке військо Українського козацтва на чолі з отаманом  Василем Поліщуком.

З гімну  України розпочались святкові заходи на территоріі  ліцею, і це свято було не лише для учнів та викладачів, а знакова подія для всього населення пгт.Буки, сказала директор ліцею Гисько Галина Миколаївна.

Адже цей край славиться великими подвигами козаків в боротьбі проти польської шляхти та татарського війська за свободу рідної землі, в різні часи козатчини.

В своєму виступі до присутніх звернувся крайовий отаман ЧКТ УК Віталій Чепелуха, який сказав, що кожен свідомий українець має памятати свою історію, виховувати на самперед себе, любити свою землю і свій народ, адже Земля і Свобода завжди були ключивими цінностями української нації, в боротьбі за неї гинули але не здавались Українські патріоти.

На посвяті був присутній перший заступник гетьмана УК Анатолій Петько, який читав текст присяги,а за ним повторювали молоді берегині та джури.

КЛЯНУСЯ, все своє життя щиро дбати про духовний, культурний і матеріальний добробут, моральне і фізичне здоров’я Українського народу, українську мову і культуру, високу Українську духовність, звичаї та традиції Українського Козацтва, виховувати своїх нащадків у дусі Українського Козацького Лицарства, бути всім, справді українським козаком – побратимом!

Волелюбний дух українського козацтва завжди був символом нашого народу. У найтяжчі часи іноземного поневолення козацтво виступало ревним захисником рідної землі, оборонцем віри, моралі і державницьких традицій України. Впродовж століть могутнє козацьке братство справляло вплив на європейську історію, завдяки чому весь світ визнавав існування української нації. 3 козацького роду вийшли відомі діячі національного відродження та визвольного руху України.

І нині сотні тисяч нащадків козаків розвивають найкращі традиції славетних предків. Рівняються на них як на взірець доблесті, шляхетності, відданості Вітчизні. Відновлюються численні історичні і культурні пам’ятки козацької доби, акгивізується виховання молоді в дусі патріотів української держави.

Козацькому роду нема переводу!

 

Прес-центр ЧКТ УК

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment