Черкаське крайове товариство Українського козацтва розпочинає шкільний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

21 Мар Черкаське крайове товариство Українського козацтва розпочинає шкільний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

КОЗАЦЬКИЙ МАРШ У ГОРОДЕЦЬКІЙ ЗОШ І-ІІІ ступенів

16 березня у приміщенні Городецької ЗОШ I-III ступенів лунали козацькі марші – саме тут проходив шкільний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).


За традицією, урочиста лінійка розпочалась із внесення державного прапора України та прапора Українського козацтва. Патріотичними нотами звучали шкільними коридорами слова гімну України у виконанні всіх учасників дійства.
Директор Городецької ЗОШ I-III ступенів Кузьменко Н.В. зачитала наказ про проведення шкільного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») і представила почесних гостей: генерала-осавула УК, отамана Уманського коша імені Івана Гонти В.М. Сивака, начальника відділу освіти Паланської сільської ради Л.С. Галімон, представника Уманського об’єднаного військового комісаріату, майора ЗСУ С.О. Завертаного, учасника АТО, козака УК М.В. Шпірко, головного спеціаліста відділу освіти, молоді та спорту Уманської райдержадміністрації Т.В. Печонкіну та інших.

Виступаючі побажали учасникам козацького вишколу, спортивної наснаги та перемог. Ройові отамани доповіли головному судді – генералу-осавулу УК В.М. Сиваку про готовність до змагань.


Зазвучали мелодії козацького маршу і козацькі рої на чолі з отаманами, відчеканюючи кожен крок вирушили до військово-спортивних станцій, на яких проходили відповідні види змагань.
На кожному етапі змагань точилася уперта боротьба. Учасники мали змогу продемонструвати свої знання історії України на етапі «Відун», спритність та винахідливість – на етапі «Теренова гра», вміння надавати медичну допомогу – на етапі «Рятівник», силу та витривалість – на перетягуванні линви, чіткий окомір та твердість рук – на стрільбі з пневматичної зброї, козацький стройовий вишкіл – на етапі «Впоряд».

 Крім того, учасники змагань мали змогу ознайомитися з основами мінно-зривної справи та повправлятися у розбиранні-збиранні автоматів Калашникова, що забезпечили представники уманської самооборони на чолі з Тимофієм Колісником.
Козаки Уманського коша УК імені Івана Гонти під керівництвом отамана В.М. Сивака забезпечили загальну організацію змагань та здійснювали суддівство на кожному етапі.


Військово-спортивне свято пройшло у веселій, дружній обстановці. У когось виходило краще, у когось гірше. Все це відмічали у своїх протоколах незалежні судді, які визначили переможців. Кожен рій, який переміг у своїй віковій категорії, отримав козацьку грамоту, кожен учасник – подяку за участь від козацького отамана.

На основі роїв-переможців буде сформована команда на районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Усі отримали масу задоволення та найкращих вражень. Свято стало можливим завдяки тісній співпраці педагогічного колективу Городецької школи, відділу освіти Паланської сільської ради, Відділу освіти, молоді та спорту Уманської райдержадміністрації, Уманського козацтва, Уманської самооборони та Уманського об’єднаного військового комісаріату. Саме так, долаючи усі труднощі потрібно йти в ногу до єдиної мети – побудови вільної, незалежної та заможної України.

 

СЛАВА УКРАЇНІ!

 

ПРЕС_ЦЕНТР ЧКТ УК

 

 

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment