Черкаське крайове товариство Українського козацтва виступило співорганізатором круглого столу «Крим і Україна»

15 Фев Черкаське крайове товариство Українського козацтва виступило співорганізатором круглого столу «Крим і Україна»

15 лютого 2018 р. у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбувся «круглий стіл». Його тема: «Крим і Україна: історія, сьогодення, перспектива». Це вже третє аналогічне зібрання, присвячене захисту прав кримськотатарського народу в умовах новітньої російської анексії Кримського півострова. Коло обговорених на «круглому столі» проблем охоплювало як геополітичні, політичні, правові, економічні, так і світоглядні та ментальні аспекти. Безпосередніми організаторами заходу виступили кафедра історії України університету, Черкаська обласна організація Спілки офіцерів України, Черкаське крайове товариство Українського козацтва, Осередок НТШ у Черкасах. Позицію кримськотатарського народу представляла уповноважена делегація, очолювана громадським діячем Ефраном Кудусовим.

З доповіддю від ЧКТ УК виступив крайовий хорунжий, радник Гетьмана України з національно-патріотичного виховання, професор Юрій Присяжнюк. Він, зокрема, зазначив: «Очевидно, що кримськотатарський народ є надійним союзником українців проти московського агресора, бо дві за 235 останніх років анексії Криму, геноцидні за своїм характером і наслідками акції Кремля (голодомор 1932/1933 рр., депортація 1944 р. та ін.), репресії сьогоднішнього дня зближують два народи. Важливою умовою для подальшої співпраці між ними є те, що Крим (кримськотатарський народ) не стоїть на заваді євро-інтеграційних прагнень України, також те, що кримськотатарський народ, його лідери не мають ностальгії за совєтським минулим…».

ЧКТ УК солідаризується з боротьбою кримськотатарського народу проти російських агресорів, висловлює свою солідарність із тими, хто зазнає репресій та усіляких переслідувань. У прагненні відновити суверенітет, територіальну цілісність та державну незалежність України, забезпечити інтереси корінного населення Криму, геополітичну стабільність в регіоні, Європі та всьому світі українські козаки підтримують ідею створення на території Кримського півострова кримськотатарської національної автономії в складі Української держави.

 

Слава борцям за свободу й незалежність України!

 

Прес-центр ЧКТ УК

 

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment