Черкаське крайове товариство Українського козацтва єднає свої зусилля з Чорноморським козацьким військом

28 Дек Черкаське крайове товариство Українського козацтва єднає свої зусилля з Чорноморським козацьким військом

28 грудня, у переддень Нового 2018 року та Різдва Христового, Черкаське крайове товариство Українського козацтва, спільно з Крайовим товариством Чорноморського козацького війська провело спільний організаційно-виховний захід – козацьке коло. Воно стало можливим завдяки й на ґрунті плідної співпраці, яка розпочалася між двома громадськими організаціями в рік, що минає.

Останньою спільною акцією стала поїздка на Донбаську лінію розмежування, де від посягань російського агресора державний рубіж тримають українські воїни-герої. Волонтерські справи, які потребують чимало зусиль та матеріальних витрат, зріднили козаків-побратимів, поставили на порядок денний питання подальшої, більш тісної взаємодії.

 

Козацьке коло відбулося в знаменитому урочищі Холодний Яр. Спочатку козаки й берегині були присутніми на молебні в Храмі Петра Калнишевського. Отримавши благословення священика Української Православної Церкви Київського Патріархату,отця Василя.

Побували біля легендарного Дуба Максима Залізняка, вік якого перевищує тисячу років. Такий початок козацьких зібрань вже давно став традиційним; він покликаний надихати людей глибокими духовними роздумами, життєстверджуючими національними почуттями.

Козацьке коло провели біля Гайдамацького ставу. Попервах заслухали річні звіти крайових отаманів – Віталія Чепелухи і Василя Поліщука. Потім з коротким словом до присутніх звернулися представники старшини. Основна ідея всіх виступаючих торкалася одного, головного питання – єднання козацьких сил на засадах християнської віри, національних цінностей, інтересів і форм діяльності, також системної взаємопідтримки козаків, незалежно від професії та рівня добробуту кожного.

 

Було зачитано наказ, згідно з яким троє достойних побратимів, два з котрих – учасники бойових дій, отримали високі козацькі нагороди.

Прикметно, що в другій частині заходу, тобто власне в козацькому колі, брав участь отець Іван, який є священнослужителем Української Автокефальної Православної Церкви. Раніше він мешкав у Криму, але в умовах російської окупації (анексії півострова), коли виникла реальна загроза його життю, переїхав у материкову Україну. Принагідно нагадаємо, що Українське козацтво послідовно виступає за створення Української Помісної Православної Церкви з центром у Києві.

Козацтво вітає всіх відвідувачів сайту ЧКТ УК з наступаючим Новим роком та Різдвом Христовим!!!

Слава Українським патріотам!

Слава Україні!

 

Крайовий хорунжий ЧКТ УК, проф. Ю. Присяжнюк, за погодженням із крайовими отаманами В. Чепелухою та В. Поліщуком

 

 

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment