Черкаське крайове товариство Українського козацтва долучилося до заходів з нагоди 80-річчя від народження В’ячеслава Чорновола

23 Дек Черкаське крайове товариство Українського козацтва долучилося до заходів з нагоди 80-річчя від народження В’ячеслава Чорновола

24 грудня 2017 р. виповнилося 80 років від того дня, як народився журналіст, публіцист, літературний критик, один із керівників руху опору московській комуністичній диктатурі, політичний в’язень з «багаторічним стажем», державний діяч, національний лідер В’ячеслав Чорновіл. Людина тяжкої й водночас величної долі, яка в умовах кризи совєтської системи й перших кроків на утвердження новітньої України, її державності, суверенітету та незалежності стала взірцем боротьби за вищі людські ідеали й цінності.

У дні вшанування пам’яті Чорновола, констатуємо: сьогодні ця яскрава постать вже отримала національне визнання. Очевидно тією мірою, якою українці стають нацією. Тож справжнє визнання й адекватне поцінування його ще попереду. Додамо, що коли мова заходить про Чорновола, якось не коректно говорити, що він «один із…», адже його організаційні лідерські якості, харизма, що ґрунтувалася на щирості, а найголовніше відданості Українській справі, зробили цю людину справді непересічною, тож і місце їй у нашій національній і людській пам’яті має бути особливим.

Черкаське крайове товариство Українського козацтва вважає В’ячеслава Чорновола зразком поводження українського політика, який у боротьбі за вищі національні пріоритети та державні інтереси творив нову політичну культуру, при цьому зберігав простоту, товариськість, стверджував високу порядність особистих взаємин. Окрім іншого, саме цю людину було обрано в жовтні 1991 р. першим Гетьманом Всеукраїнської самодіяльної організації Українське козацтво. Це та сторінка історії, якою може гордитися сучасний козацький рух, усі патріотичні сили країни. 21 червня 1992 р. Чорновіл скликав Переяславську раду, на якій відбулося публічне скасування зрадливої та цинічної з боку Московії (Росії) угоди 1654 року.

У дні відзначення ювілею В. Чорновола ЧКТ УК взяло активну участь у кількох заходах. Зокрема, 21 грудня крайовий отаман Віталій Чепелуха, крайовий обозний Степан Титаренко та крайовий хорунжий Юрій Присяжнюк виступили на урочистому засіданні, організованому ініціативною групою, яка представляє ветеранів національного руху (Віталія Вахнія, Юрія Громовського та ін.), сучасні черкаські громадські організації патріотичного спрямування, науковців, депутатський корпус, державну адміністрацію. Доречно зазначити, що ініціювала зібрання, на якому було багато учнівської та студентської молоді, обласний депутат із багаторічним стажем Любов Майборода, а участь взяли перший заступник голови Черкаської ОДА Віталій Коваль, черкаський міський голова Анатолій Бондаренко, професор, член ініціативної групи Віталій Масненко, відомий громадсько-політичний діяч Валентина Коваленко.

Зі сказаного у виступах козаків, виокремимо наступне: Чорновіл – це політичний рівень совісті/сумління, це історична постать із високого ряду імен Тараса Шевченка, Андрія Шептицького, Ліни Костенко. Черкащина може гордитися тим, що вона є землею, батьківщиною національного пророка Шевченка, але також національного лідера Чорновола, поруч зі славним гетьманом Хмельницьким!

 

Слава Великою Українцю В’ячеславу Чорноволу!

Слава Україні!

 

 

Крайовий хорунжий ЧКТ УК,

проф. Юрій Присяжнюк

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment