Черкаське крайове товариство Українського козацтва відвезло черговий гумвантаж на передову до дня св.Миколая.

19 Дек Черкаське крайове товариство Українського козацтва відвезло черговий гумвантаж на передову до дня св.Миколая.

РУСЬКОПОЛЯНСЬКІ КОЗАКИ ВІДВЕЗЛИ  ГУМВАНТАЖ НА ПЕРЕДОВУ

 

Понад три роки на Черкащині функціонує Руськополянська козацька сотня імені Петра Дорошенка – одна із найбільших і найдієвіших у Черкаському крайовому товаристві Українського козацтва

.

З початку російської агресії на Сході країни козаки сотні постійно надають суттєву допомогу військовим, які перебувають у  зоні бойових дій, воїнам-односельцям та їхнім сім’ям.

 

–         Зокрема, матеріальну допомогу ми надали воїнам 72-ї механізованої бригади, де служив наш земляк, козак Ігор Швед. Тяжкопораненому прикордоннику Андрію Марченку, теж нашому землякові, козаки за підтримки небайдужих односельців зібрали кошти на лікування. Для сорока бійців, які перебували у Черкаському військовому госпіталі, ми здавали кров, – розповідає отаман сотні Віктор Коломієць. – приміром, два роки тому, напередодні новорічних свят, завдяки Руськополянському лісництву, ми придбали новорічні подарунки для дітей учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб, а також гуманітарної поїздки у зону АТО в район Волновахи на загальну суму понад 6 тисяч гривень. Окрім того, майже 150 ялинок безкоштовно передали родинам воїнів АТО. Для військових потреб козаки заготовили і відправили на фронт близько 250 кубометрів дров, 19 кубометрів будівельного матеріалу (брус, дошки) 54-му окремому розвідувальному батальйону на будівництво бліндажів та батальйону «Айдар» для спорудження мосту.

За словами отамана, організація, збір та відправлення гуманітарної допомоги у зону бойових дій нині залишається одним із найголовніших напрямків діяльності козацької сотні. За неповні  чотири роки з ініціативи козаків та за активної підтримки сільської ради, СТОВ «Зоря», організацій, шкіл, дитсадків, приватних підприємців, церковних громад та небайдужих односельчан воїнам було надано допомогу на суму близько 600 тис. гривень

 

 Минулого тижня у зону АТО було споряджено шістнадцяту гуманітарну допомогу із Руської Поляни. Це найбільша за обсягом (3 машини) одноразова допомога за усі роки, до збору якої активно долучилася громада села, – розповідає Віктор Коломієць.

Одну машина з дитячими речами – одягом (29 мішків), взуттям (19 пар), канцтоварами на суму близько 4тис. гривень, іграшками – відправили у Луганську область у так звану «сіру» (нейтральну) зону для дітей, які навчаються у дитячих садках та школах, розташованих у підвалах. Туди ж «поїхали» і 10 ялинок, щоб подарувати діткам новорічний настрій. Цю допомогу ініціював військовий капелан, настоятель церкви Вознесіння Господнього Української православної церкви Київського патріархату отець Ігор. Дві інші машини, які супроводжували козаки сотні ім. П. Дорошенка В. Г. Коломієць, О.Г. Ляшенко, В.С. Шапран, Б.М. Шевченко, заст.крайового обозного ЧКТ УК  І. І. Осадчук, активісти черкаського «Автомайдану» С.М. Хмара, Ю.О. Козієнко та отець Ігор (бійці на фронті, крім матеріальної допомоги, дуже  потребують духовної підтримки) повезли вантаж у селище Юр’ївку Донецької області. Там на передовій лінії оборони дислокуються бійці 8-го окремого батальйону, які, за словами Віктора Коломійця, тримаються лише завдяки волонтерській допомозі.

–         Крім продуктів харчування, теплого одягу, засобів особистої гігієни, на гроші, пожертвувані організаціями та небайдужими жителями села (понад 20 тис. гривень), ми придбали теплу білизну, балаклави, щкарпетки, рукавиці, канцтовари, сигарети тощо. 29 пар чобіт закупили за власні кошти працівники дитсанаторію «Руська Поляна». Бійцям повезли також ялинки, сувеніри-обереги з українською символікою, виготовлені власноруч учнями, та дитячі малюнки зі словами-зверненнями до бійців боронити рідну землю та живими повертатися додому, – розповідає Віктор Коломієць.

 

Бійці та представники штабу батальйону передали козакам національні прапори зі словами вдячності за підтримку і допомогу.

Штаб козацької сотні ім. Петра Дорошенка та старшина ЧКТ УК  висловлює щиру подяку усім, хто долучився до збору гуманітарної допомоги. Це, зокрема, організації та установи Руської Поляни: СТОВ «Зоря» (директор І. Й. Дарієнко), дитсанаторій «Руська Поляна» (головний лікар Л. І.  Лащенко), сільська рада (сільський голова О. Г. Гриценко), Руськополянське лісництво (директор І. В. Ткач), Руськополянський меблевий комбінат (директор О. І. Латенко), ЗОШ №1 (директор  В. І. Денисюк), ЗОШ №2 (директор Л. В. Ткаченко), дитсадок «Світлячок» (завідувач Л. М. Дяченко), дитсадок «Берізка» (завідувач А. М. Фіалковська), церква Християн баптистів (пастор М. Ю. Кравченко), Українська християнська церква (пастор В. І. Коваленко), церква Вознесіння Господнього УПЦ Київського патріархату (отець І. В. Мигаль), хор «Поляни» (худ. керівник О. І. Стадник), а також    Черкаський лісгосп (директор А. В. Пустовіт), ТОВ «Сервіс-Авто 2005» (д-р А. А. Жигаловський), Черкаська школа-гімназія №31 (учитель Л. Ю. Степанець), церква Християн баптистів с. Геронимівка (пастор С. М. Коваль). Особлива подяка козакам, які взяли найактивнішу участь в організації гуманітарної допомоги: Н. М. Шраменко, К. І. Поліщук, О. В. Марченко, Н. М. Паламаренко, В. М. Шевченко, В. С. Шапран, В. М. Яценко, Г. М. Шраменко, А. Т. Шевченко.

 

–           Щиро дякуємо також підприємцям села та односельцям за їхню небайдужість та постійну допомогу воїнам, які стали на захист незалежності і цілісності України. Лише у згуртованості та єдності – наша сила, – каже отаман Руськополянської козацької сотні імені Петра Дорошенка  ЧКТ УК Віктор Коломієць.

 

ПРЕС_ЦЕНТР ЧКТ УК.

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment