Черкаське крайове товариство Українського козацтва святкувало День Українського козацтва

15 Окт Черкаське крайове товариство Українського козацтва святкувало День Українського козацтва

 День Покрови Пречистої Богородиці,  День створення українського козацтва, День створення української повстанської армії та День захисника України. відсвяткували козаки Черкаського крайового товариства Українського козацтва в Черкасах.

Розпочалися святкові заходи ранковою молитвою у каплиці Святих Кирила і Мефодія. а згодом  на площі  біля неї   пролунав Державний Гімн, яким відкрили урочистості.

У пам’ять про великого гетьмана Богдана Зиновія Хмельницького, козаки поклали квіти до його пам’ятника.

 

З вітальним словом до козаків звернувся Крайовий отаман ЧКТ УК Віталій Чепелуха

«Історія зберігає багато свідчень того, як вищою волею Пресвята Богородиця боронила наш народ, наше козацьке військо, надавала воїнам сил у боротьбі з ворогом. Так є і сьогодні. Саме тому в Україні це свято отримало назву Козацької Покрови та відзначається ще і як День українського козацтва.

Цей день відзначають сьогодні і як День захисника України , День героя. Для кожного з нас наразі цей день є знаковим у вирі політичних подій, неоголошеної війни з агресором, болісним і непростим святом. Наша глибока шана тим героям, які відстоюють Україну на всіх її фронтах, самовіддано борються за її незалежність, не шкодучи власного життя, і вічна пам’ять тим героям, кого вже немає серед нас».

Віталій Чепелуха зачитав святковий наказ про заохочення козаків, які на протязі всього року зарекомендували себе, як найактивніші у козацькій діяльності, та вручив нагороди та відзнаки найкращим.

Приємно відмітити, нагородження Радника Гетьмана УК з національно-патріотичного виховання Присяжнюка Юрія Петровича. За значний особистий внесок в розвиток українського козацтва. та виховання у громадян почуття патріотизму і поваги  до історичного минулого Українського народу, та збереження козацьких традицій,- медалью ,За вірність національній ідеї,,

 Грамотами  Черкаської ОДА, та мера міста нагороджено близько десятка найкращих козаків, а саме крайового обозного ЧКТ УК  Степана  Титаренка, Крайового бончужного ЧКТ УК  Леоніда Сандигу, Крайового писаря ЧКТ УК  Надію  Селіонову, Отамана сотні ЧНУ Мадіну Качур, Отамана Свидівоцької сотні Олега Чепелуху та інших козаків.

                                                                                                                                                                                                                                                                     В цей день уже традиційно відбулась посвята в  козаки, які поповнювали  ряди, молодої  козацької сотні ім. Б, Хмельницького Черкаського національного университету, освяченої священиком УПЦ КП Каплиці Святих Кирила і Мифодія отц.Георгієм.

Студенти, які щойно стали козаками, прийняли присягу перед Богом і собою, у якій присяглися до останнього подиху служити з честю та гідністю козацтву і Богові, Україні й своїм товаришам-козакам, захищати недоторканність кордонів нашої країни.

 

Прес-центр ЧКТ УК

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment