Черкаське крайове товариство Українського козацтва в Христинівській школі №2

12 Окт Черкаське крайове товариство Українського козацтва в Христинівській школі №2

14 жовтня в Україні відзначають День українського козацтва. Це дуже важливе свято для нашого народу, адже козацтво відіграло вирішальну роль у становленні нашої держави. Його історичне значення важко переоцінити. Народ будь-якої країни береже спогади про власне минуле, пишається своєю історією. Перекази про звитяжні вчинки предків передаються з покоління в покоління. Козак  –  значить вільний чоловік

З нагоди Дня українського козацтва та Пресвятої Богородиці, 12 жовтня в Христинівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 2 відбулося традиційне свято – посвята в козаки , козачата та берегині. Були запрошені учні 4-х, 10-11 класів та їх батьки, а також гості : Мер міста Христинівки Микола Наконечний, депутати-козки Валерій Костюк, та Андрій Передрій, освячував дійство – отець Геннадій . духовний наставник козацтва Христинівщини, а крайовий отаман Черкаського крайового товариства Українського козацтва Віталій Чепелуха вручав реєстрові грамоти та посвідчення козакам.

Молоді козачата, вступаючи в лави Христинівської сотні ім.Івана Гонти, присягли любити свою країну, бути добрими, чесними, справедливими та слідувати загальнолюдським моральним законам та законам України, дотримуватись вимог статуту сотні та традицій Українського Козацтва. Кожен джура отримав значок.


Козаки-старшокласники прийняли присягу перед Богом і собою, у якій присяглися до останнього подиху служити з честю та гідністю козацтву і Богові, Україні й своїм товаришам-козакам, захищати недоторканність кордонів нашої країни.

Після урочистостей усіх присутніх чекала козацька каша

 

Слава Українській молоді!

Слава Українському козацтву!

Слава Україні!

 

Прес-центр ЧКТ УК

 

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment