Черкаське крайове товариство Українського козацтва відкрило памятний знак Семену Гризлу.

24 Сен Черкаське крайове товариство Українського козацтва відкрило памятний знак Семену Гризлу.

22 вересня 2017 р. Черкаське крайове товариство Українського козацтва відвідало Катеринопільський район, де взяло участь у кількох заходах, присвячених завданням національно-патріотичного виховання. Усього на Катеринопільщину прибуло близько 60 представників регіонального козацтва. Організаторами заходу від ЧКТ УК виступили крайовий отаман Віталій Чепелуха, курінний отаман Володимир Сивак, сотенний отаман Василь Кураш.

У селищі Катеринополі було відкрито пам’ятний знак одному з визнаних організаторів Вільного козацтва часів Української революції 1917–1921 рр. Семенові Гризлу (близько 1887 – 1921). У ті буремні роки йому, сільському вчителеві, судилося очолювати до 20 тис. козаків, які взялися за зброю, аби визволити рідний край від усіляких непроханих чужинців, передусім російських більшовиків. Беручи до уваги той факт, що Україна традиційно потерпала від розбрату та непорозуміння, до позитивних сторін діяльності С. Гризла варто, вочевидь, зарахувати його спроби налагодити зв’язки й співпрацю з гетьманом Павлом Скоропадським. Загинув прославлений отаман 3 березня 1921 біля с. Новоселиця Звенигородського повіту, коли потрапив у оточення більшовицьких каральних підрозділів.

Приємно відзначити факт масовості мітингу, участі в ньому учнів і вчителів місцевих шкіл, представників духовенства та органів місцевого самоврядування, учасників оборонної війни на Донбасі (АТО). Відкриття пам’ятного знаку пройшло в урочисто-піднесеному дусі, виступаючі говорили і про історію, і про сьогодення, раз по раз акцентували увагу на схожості нинішніх і столітньої давності революційних подій. Традиційно емоційно й водночас актуально прозвучали нові вірші поета Анатолія Слободяника.

 

Крайовий хорунжий ЧКТ УК,

проф. Юрій Присяжнюк

 

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment