Черкаське крайове товариство Українського козацтва учасники Холодноярської прощі.

28 Авг Черкаське крайове товариство Українського козацтва учасники Холодноярської прощі.

 Черкаське крайове товариство Українського козацтва взяло активну участь в заходах, що проходили на Чигиринщині.

Впродовж  24-27 серпня 2017 року  на території Черкаської області (м. Чигирин, с. Стецівка, с. Суботів, с. Івківці, с. Головківка, с. Медведівка, с. Мельники, с. Грушківка, с. Вереміївка, хутір Буда) відбулися заходи в рамках просвітницького проекту «Холодноярська Проща» за благословення і підтримки Святійшого Філарета Патріарха Київського і всієї Руси-України.

Проект приурочений до державного свята Хрещення Київської Русі Хрестителем Рівноапостольним князем Володимиром та вшанування подій Української революції 1917-1921 років і проходить під гаслом: «Одне Хрещення — Єдина Церква і Єдина Держава.

Його метою було;

– реабілітація військовослужбовців — ветеранів АТО та психологічна допомога повертатися до цивільного життя;
– духовно-патріотичне виховання українців, що переселилися зі Сходу України,  втікаючи від війни, перетворення їх на свідомих державно-орієнтованих громадян з активною патріотичною позицією;
– піднесення статусу державного свята Хрещення Київської Русі на більш високий рівень, відзначення та поширення його значущості серед громад України.

Засновник та організатор проекту — Синодальне управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату (СУВД), Черкаська Єпархія УПЦ КП та за сприяння Благодійної організації «Благодійний фонд «Святого Архистратига Божого Михаїла» м.Черкаси.

«Холодноярська Проща» це — православне паломництво для військових та цивільних, патріотично-налаштованих громадян усіх вікових категорій України та українських діаспор за кордоном, данина традиціям побожних козаків та повстанців — захисників Вітчизни, які здійснювали православне паломництво до Святих місць. Саме тому місцем паломництва не випадково обрано Чигиринщину (Холодний Яр) — колиску відтворення державності у 16-му ст., серце визвольної боротьби, символ Свободи, Незалежності і об’єднання Української Нації на демократичних засадах.

«Холодноярська Проща» стала  міжнародною, всеукраїнською, щорічною, унікальною традицією Української Православної Церкви Київського Патріархату та патріотично налаштованого населення України, православних українських діаспор всього світу та символом єднання Нації.

 

Прес центр ЧКТ УК.

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment