Черкаське крайове товариство Українського козацтва: козак із смт. Єрки Данило Нікітюк отримав високу нагороду

09 Июн Черкаське крайове товариство Українського козацтва: козак із смт. Єрки Данило Нікітюк отримав високу нагороду

 

Українське козацтво приділяє значну увагу національно-патріотичному вихованню молоді, яка дедалі гучніше заявляє про себе як громадсько-активна сила. Приємно відзначити, що зміни торкаються не лише міських, а й сільських дітей. Цього разу мова йде про учнів школи смт. Єрки Катеринопільського району, які вибороли кілька призових місць на ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України. Перебуваючи 9 червня 2017 р. на екскурсії в Черкасах, юні манівці Єрок знайшли можливість зустрітися з крайовою старшиною Черкаського крайового товариства Українського козацтва.

IMG_3893

Основне дійство відбулося в центрі міста, біля Стели Героїв. Крайовий хорунжий ЧКТ УК, професор Юрій  Присяжнюк познайомив гостей обласного центру з історією цієї споруди, також іншими пам’ятниками, які було відкрито зовсім нещодавно, але вони вже встигли стати місцем людського паломництва. Звернув увагу делегації з Єрок на козацьку спадщину регіону, якою гордяться не тільки мешканці Черкас, а й громадяни всієї України. Наголосив на її духовному (поруч знаходиться резиденція митрополити Черкаського і Чернігівського Іоана) та національному значенні. Власне в такому звучанні козацтво не втратило своєї актуальності і в наш інформаційний та вкрай динамічний час.

IMG_3888

 

Кульмінацією зустрічі стало вручення козацької нагороди – Хрест з мечами (1 ступеня) – козаку Данилі Нікітюку. Так було відзначено його особистий внесок у дослідження та популяризацію діяльності ЧКТ УК за останні три роки, насамперед у сфері волонтерства. Робота в межах конкурсу МАН України, яку виконав Д. Нікітюк, посіла високе ІІ місце на обласному етапі, була відзначена членами журі як одна з кращих. Віриться, що для 16-річного юнака отримання козацького ордену послугує добрим знаком і стимулом бездоганного служіння Українському народу, його цінностям та інтересам.

Слава українській патріотичній молоді!

Слава і вічна пам’ять борцям за Україну, її свободу та національну державу!

Слава Україні!

Крайових отаман ЧКТ УК,

Віталій Чепелуха

Крайових хорунжий ЧКТ УК,

проф. Юрій Присяжнюк

 

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment