Черкаське крайове товариство Українського козацтва підтримує своїх побратимів – козаків Маньківщини – у питаннях національно-патріотичного виховання

18 мая Черкаське крайове товариство Українського козацтва підтримує своїх побратимів – козаків Маньківщини – у питаннях національно-патріотичного виховання

У смт. Маньківка, за активного сприяння місцевої громадської організації «Козацтво Маньківщини», пройшов районний етап Всеукраїнської дитячо-юнатської та  військово-патріотичної гри Сокіл «Джура». Він засвідчив: на Черкащині стає доброю традицією тісна співпраця управління освіти і науки області, середніх навчальних закладів із громадським козацьким рухом, що має за мету ствердження національно-патріотичних пріоритетів у суспільстві, зміцнення обороноздатності країни. Важливо наголосити – ця співпраця вибудувана на рівноправних засадах, що дає підстави з оптимізмом дивитися у майбутнє як стосовно підвищення масовості, так і ефективності виховного процесу.

IMG_20170508_103129

Районовий отаман ЧКТ УК, курінний Петро Карпенко, як досвідчений учитель-наставник, що добре розуміється на тонкощах педагогічної майстерності, дав напутню пораду учасникам гри бути вірними духу, цінностям та звичаям своїх славних прадідів-лицарів, а авторитетний козацький писар, поет, сотник Анатолій Слободяник у поетичній, віршованій формі побажав усім перемоги в змаганнях і житті.

IMG_20170508_103342_1

Районний етап гри  Сокіл  «Джура» пройшов на високому моральному піднесенні, позначився спортивним азартом та індивідуальною самовіддачею учасників. За підсумками гри найвправнішими джурами було визнано учнів Маньківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, почесні друге та третє місця вибороли рій Іваньківської школи та, відповідно, підрозділ Подібнянської школи.

CIMG1147

Після всіх видів змагань та конкурсів юних козачат чекав смачний куліш, який приготував обозний ГО «Козацтво Маньківщини» В. Мандюк.

IMG_20170508_115756

ЧКТ УК категорично відкидає заяви окремих посадовців і громадських діячів щодо нібито пасивного ставлення Товариства до проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Щорічно козацтво не лише допомагає, а й часто само організовує та всебічно забезпечує ці змагання, роблячи це, до речі, на засадах громадської ініціативи та самофінансування.

 

Нехай усіх нас береже Господь Бог!

Слава козакам Маньківщини!

Слава Україні!

 

Крайовий хорунжий ЧКТ УК Юрій Присяжнюк.

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment