Черкаське крайове товариство Українського козацтва взяло участь у зустрічі з Володимиром В’ятровичем

11 Апр Черкаське крайове товариство Українського козацтва взяло участь у зустрічі з Володимиром В’ятровичем

7 квітня 2017 р. в Черкасах (у приміщенні обласної філармонії) стартував Перший Книжний фестиваль. Триватиме він три дні. Літератори, науковці, освітяни, громадсько-політичні діячі, чимало пересічних читачів уже встигли висловити своє схвальне ставлення до цього заходу. Найбільше людей тішить те, що крім нагоди придбати змістовні та цікаві книги, є унікальна можливість зустрітися з їхніми авторами. Принагідно взяти участь у майстер-класах, поетичних читаннях, презентаціях видань.

IMG_3540

8 квітня Книжний фестиваль відвідали козаки ЧКТ УК. Їхній інтерес привернула зустріч із науковцем, публіцистом, дослідником українського визвольного руху, головою Українського інституту національної пам’яті, кандидатом історичних наук Володимиром В’ятровичем. У годинній розмові з цим цікавим та нині популярним співрозмовником ішлося здебільшого про останню його книгу “За лаштунками Волині-43”.

Козаки ЧКТ (Ю. Присяжнюк, С. Шамара, А. Касян, М. Качур та ін.) взяли активну участь у дискусії. Вони підтримали позицію автора книги, що події, які сучасна польська пропаганда презентує виключно як односторонню “різню поляків українцями”, – це мало відома, до того ж остання в історії (сподіваємося лишиться такою назавжди) польсько-українська війна. Основні меседжі української сторони такі: 1) протистояння між вояками УПА і Армією Крайовою відбувалося не тільки на Волині, а й на Холмщині, Галичина, Закерзонні, причому з “перемінним успіхом”; 2) людиновбивство тривало не один 1943-й рік, а протягом довгих 1942–1947 років; 3) жорстокість була взаємною і далеко не завжди жертвами були виключно поляки, нерідко й вони ставали катами українського мирного населення; 4) автор справедливо пропонує поглянути на події 1943 р. на Волині та в інших регіонах у контексті історії двох народів до, під час та після Другої світової війни. Це дасть змогу виробити неупереджений погляд на трагічну сторінку минулого народів-сусідів, допоможе відмовитися від однобічного та політично заангажованого погляду, який, на превеликий жаль, пропагує й насаджує людям сучасний польський політикум. Козаки підтримують точку зору В. В’ятровича щодо неконструктивності такого підходу, виступають за деполітизацію і деміфологізацію історії, за мирні, добросусідські відносини між народами й державами. І ще дві важливі й принципові думки: 1) кожна сторона має сама визначати для себе своїх національних героїв, бо без цього ніяке міжнаціональне замирення неможливе; 2) будь-яка сварка між українцями й поляками на користь росіян; Кремль тільки й чекає такої конфронтації, адже в цьому разі він неодмінно посилить свою агресію проти сусідів, скориставшись нагодою позиціонувати себе “миротворцем”.

Слава Україні, її національним героям та інтелектуалам!

Крайовий хорунжий ЧКТ УК,

проф. Юрій Присяжнюк

 

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment