Черкаське крайове товариство Українського козацтва учасники міжнародної науково практичної конференції

05 Мар Черкаське крайове товариство Українського козацтва учасники міжнародної науково практичної конференції

Міжнародна науково-практична конференція, яка проходила протягом двох днів у Черкаському національному університеті, приурочена 100-річчю Української революції 1917–1921 років.

IMG_20170303_210825
Учасниками заходу стали, Українське козацтво на чолі з Гетьманом УК М. Пантелюком, Черкаська обласна державна адміністрація, Інститут історії України НАН України, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Білоруський державний університет, Університет Матея Бела (Словацька республіка), Університет Марії Кюрі-Склодовської (Польща), Опольський державний університет (Польща) та Європейський навчальний університет (Грузія).

Особливістю конференції стала участь у ній Українського козацтва – авторитетної Всеукраїнської громадської організації, яка прагне зберігати й примножувати козацькі традиції, а головне – вільнолюбний козацький дух; ідучи в ногу з часом, найактивніше долучатися до творення Української нації, захисту Української держави, утвердження громадянського суспільства, яке покликане розвиватися зокрема й на засадах європейських соціально-правових стандартів.

XHYlnur2uNE

Делегація УК, очолювана Гетьманом України Миколою Пантелюком, нараховувала більше 90 осіб.  У заході взяли участь представники Генеральноі старшини, а також  1-ї Черкаської сотні (отаман Л. Дорошко), студентської козацької сотні ім. Б. Хмельницького (отаман М. Качур), Руськополянської сотні ім. П. Дорошенка (отаман В. Коломієць), Черкаської гімназійної сотні ім. Святослава Хороброго (заступник отамана М. Куліченко), Свідівоцької сотні (отаман О. Чепелуха). Як співорганізатор і відповідальний за проведення конференції хочу висловити вдячність усім названим побратимам за шляхетну презентацію козацького руху в стінах провідного вищого навчального закладу козацького краю Черкащини.

 

IMG_5088
Ювілейний рік – це не лише привід згадати Героїв минулого – це час для того, щоб аналізуючи перемоги й поразки на шляху України до Незалежності, утверджувати непорушність нашого прагнення до розбудови власної державності.

  • Свого часу у Мельниках на Чигиринщині український старшина Юрій Горліс-Горський вперше почув гасло: «Слава Україні!» Після того, як він написав про нього у своїй книзі «Холодний Яр», вперше виданій у Львові, це гасло підхопили повстанці УПА, а нині ним користується кожен патріот України…
  • Після пленарного засідання, на якому Гетьман України вручив нагороди організаторам, покровителям та ідейним натхненникам козацтва, відбулася Рада Генеральної старшини. Вона була присвячена найактуальнішим проблемам, які сьогодні стоять перед громадською організацією. Насамперед щодо участі в реалізації безпекової політики держави, посилення національно-патріотичного виховання, співпраці козацтва з іншими патріотичними організаціями України. Прийняті рішення засвідчили згуртованість козацьких рядів у головних, принципових питаннях єдності та рішучості у відстоюванні національних інтересів України.
  • 5
  • У кожній знаковій події Української революції і Визвольних змагань 1917-21 років знаходимо черкаські імена. На чолі переможного Першого зимового походу був уродженець Звенигородщини Юрко Тютюнник, морську піхоту УНР створив Михайло Білінський з Драбівщини, а Універсал про Злуку УНР та ЗУНР у січні 1919 року проголошував уродженець Кам’янського району, член Директорії УНР Федір Швець. Причому в цей час на Софіївській площі в Києві, де це відбувалося, службу в церкві правив священик з Черкас, а хором, що виконував славні Україні, керував диригент з Корсунщини…
  • IMG_5151
    Минуло сто років, та досі триває війна за ту ж українську Волю й Державність, а у сучасній армії та політиці України так само багато черкаських імен, які примножують славу нашого краю: від військового льотчика Юлія Мамчура і черкащан в екіпажі тральщика «Черкаси», які прославилися під час протистояння у Бельбеку і на Донузлаві в Криму – до загиблого в Зеленопіллі генерала-прикордонника Ігоря Момота, нагородженого Президентом Золотою Зіркою Героя України за бої під Дебальцевим командира 128-ї гірсько-піхотної бригади Сергія Шаптала та капітана Андрія Кизили, який ледь більше місяця тому поліг у бою під Авдіївкою і посмертно став Героєм України. Вогонь, який розійшовся з Холодного Яру сотню років тому, не згасає досі…                              Принагідно козацтво висловило вдячність колективу університету, його ректору О. Черевку, усім організаторам конференції за багаторічну плідну співпрацю.
  • Слава героям Української нації!
  • Слава Україні!
  •  Крайовий Отаман ЧКТ УК Віталій Чепелуха

 

 

 

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment