Черкаське крайове товариство Українського козацтва береже традиції українського народу. МАСЛЯНА.

25 Фев Черкаське крайове товариство Українського козацтва береже традиції українського народу. МАСЛЯНА.

Масляна є одним з найстаріших свят слов’янських народів. Справжня забава, яка зберегла свої традиції в наші дні з язичницької культури. Це смачне і неймовірно ситне свято триває цілий тиждень, яке  передує настанню Великого посту. Назва свята «Масляна» пов’язана з тим, що в тиждень перед Великим постом з раціону харчування виключалися м’ясні продукти, а ось молочні ще вживати було можна, як і традиційні складові для приготування млинців: молоко, яйця, масло, сметана. У народі це свято асоціюється з смачними печеними млинцями та веселими гуляннями. Мета таких гамірних масових заходів полягала в тому, щоб розбудити весну від сну і прогнати геть зиму.
IMG_5049-25-02-17-21-29
 Це свято збереглось в нашій памяті від нашиш батьків та дідів, тому українське козацтво памятає, шанує та береже традиції українського народу. Сьогодні ЧКТ УК спільно з іншими громадськими організаціями,  організувало чудове свято для мешканців південо-західного району міста, яке супроводжувалось веселими  розвагами , конкурсами та пригощанням смаколиками, блінами гостей та учасників заходу.
IMG_5048-25-02-17-21-29
Активну участь в ньому прийняла козацька сотня ім.Святослава Хороброго, яка забеспечила музикальний супровід свята, а  рускополянська козацька сотня ім. Петра Дорошенка приготувала смачну козацьку кашу та пригощала всіх охочих.
16938992_385842568452028_812024304431304144_n
Що саме сьогодні для нас є приємним, то це те , що на  заході було багато молоді, а це значить що наші українські традиції будуть жити.
Слава українській молоді!  Слава Україні!
 Крайовий отаман ЧКТ УК Віталій Чепелуха.
Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment