Черкаське крайове товариство Українського козацтва вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні.

17 Фев Черкаське крайове товариство Українського козацтва вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні.

 Події 3-річної давності на пам’ятку навіть у наймолодших українців. У ті лютневі дні 2014-го року, керований своїми кремлівськими кураторами кровавий режим диктатора Януковича, розв’язав справжню війну проти власного народу. Проти українців, які від дідів-прадідів генерують ідеї вольностей, зазвичай мирний, толерантний спротив, але коли треба, то беруться й за зброю.  Промосковський, тобто антинародний, антигуманний, антиукраїнський правлячий політичний клан перейшов межі всього розумного, зрештою, не знайшов нічого кращого, як використати грубу військову силу проти своїх вільнолюбних громадян, проливши при цьому не лише їхню кров, а й ріки інформаційної брехні.  

Ушановуючи разом зі всіма патріотичними організаціями пам’ять про тих, кого справедливо називають Героями Майдану (Небесною Сотнею), 16 лютого делегація Черкаського крайового товариства Українського козацтва взяла участь у заході, який відбувся в Навчальному центрі Державної прикордонної служби України в Оршанці, що його знають і шанують, а ще цілком виправдано пов’язують з ім’ям справжнього офіцера (генерала) й патріота Ігоря Момота.IMG_5025-17-02-17-19-48

Зібрання було ініційоване  Головою синодального управління в справах військового духовенства Митрополитом Черкаським і Чигиринським Владикою Іоаном. Козаки щиро вдячні за запрошення, можливість оприлюднити своє розуміння однієї зі знакових подій становлення новітньої Української нації та державності, особливо – безпосередньому організатору дійства, протоієрею о. Анатолію.

У своїх виступах перед елітою українського війська – прикордонниками – представники ЧКТ УК говорили про героїчну українську молодь (студентів, учасників Євромадану), волонтерську діяльність активної частини громадян, конструктивну роль УПЦ КП в близьких у часі революційних подіях. Наголосили на їхніх уроках. Зокрема:

  1) на неприпустимості вияву будь-якого цинізму в оцінках подвигу;

  2) головними проблемами сьогодення, тобто в перші після Революції Гідності роки, є відкрита агресія путінської РФ та шкода від неелітності своїх чиновників;

  3) Україні, як народу, нації та державі, потрібен не якийсь абстрактний, тим більше капітулянтський мир, а перемога, точніше сказати – переможний мир;

 4) руйнування символів комуністичної системи – пам’ятників Леніну, хоча й відбувалося стихійно, загалом було позитивним явищем, давно затребуваним очищенням від совєтсько-російського атеїзму та колоніалізму.

Проблеми, як легко переконатися, непрості. Але приводів для оптимізму також не бракує. Головне, аби кожний український громадянин збагнув, що в певному сенсі він також є прикордонником, вартовим, який боронить християнські цінності, національні інтереси та людську гідність від імперських зазіхань Москви, п’ятої колони в Україні та звичайної міщанської байдужості.

Вічна слава Героям Небесної Сотні, Революції Гідності!

Слава воїнам-прикордонникам!

Слава Україні!

Крайовий отаман ЧКТ УК,

Віталій Чепелуха

Крайовий хорунжий ЧКТ УК,

проф. Юрій Присяжнюк

 

 

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment