Черкаське крайове товариство Українського козацтва для ветеранів влаштували фуршет.

22 Дек Черкаське крайове товариство Українського козацтва для ветеранів влаштували фуршет.

У День визволення Черкас ветеранам влаштували фуршет.

 

14 грудня  – знаменна дата в історії Черкас. 73 роки тому, 14 грудня 1943 року, було вигнано нацистських окупантів з Черкас.

Черкаське крайове товариство Українського козацтва для ветеранів свіх часів,а це АТОвці, авганці, чернобильці та ветерани другої світової війни, влаштували фуршет, з козацьким  кулішем. В своєму виступі крайовий отаман Віталій Чепелуха привітав учасників заходу,та побажав  всім  ветеранам козацького здоровя , миру та стабільності в державі .

_dsc0222

Історична довідка: 

Початком вигнання нацистських окупантів вважається ніч із 12 на 13 листопада 1943-го року. Після перемоги на Курській Дузі радянські війська наблизилися до окупованих Черкас. Попереду був найскладніший шлях – переправа через напівзамерзлий Дніпро. На той час ширина річки подекуди сягала двох кілометрів.   Форсування Дніпра, битва заЧеркаси мали винятково важливе значення для підготовки блискучої операції з оточення і знищення Корсунь-Шевченківського угруповання нацистів.

img_3126

 Форсувати річку вночі відразу на п’яти переправах розпочала 52-га армія генерал-лейтенанта Коротєєва  Другого Українського фронту. Про форсування Дніпра радянськими військами нацисти знали заздалегідь. Завдяки потужним прожекторам ворога, радянські воїни стали живими мішенями. Але переправитися через Дніпро радянським воїнам таки вдалося. Щоправда, з величезними втратами. Із допомогою партизанів, нечисленного повітряного десанту та місцевих жителів на шостий день радянські війська  оволоділи Свидівком, Руською Поляною, Будищем, Соснівкою та підійшли до Черкас.

img_3123

 20 листопада розпочалися бої за місто. Гітлерівці створили мережу укріплень, перетворили місто в потужній вузол опору. Воїни 254-ої і 373-ої стрілецьких дивізій відвойовували у нацистів вулицю за вулицею. Тридцять днів тривали кровопролитні бої на підходах до міста і ще двадцять чотири – на його вулицях. Боротьба йшла за кожний квартал. За кожний будинок.  Дорогою ціною оплачене вигнання нацистських окупантів із Черкас – сотні  воїнів сплять вічним сном під гранітними плитами меморіалу – Пагорба Слави, спорудженому на височині над Дніпром. На його плитах навічно викарбувані славні імена звитяжців, які відзначилися в боях за визволення міста. Загалом нацистська окупація нашого міста тривала 833 дні. Гітлерівці завдали Черкасам величезних руйнувань будинків, цілі квартали було спалено. Від заводів залишились тільки руїни, санаторії перетворені в купи каміння.  Здавалось, що потрібні будуть десятиріччя для відбудови міського господарства, налагодження нормального життя.

img_3122

 

Пам’ятаючи про кровопролитні бої Другої світової війни та вигнання нацистських окупантів із нашого міста, ми глибоко вшановуємо пам’ять тих, хто наблизив той день. Їх імена навіки вписані в історію Черкас власною кров’ю, бронзою і гранітом обелісків та людською пам’яттю. 

 

 

Крайовий отаман ЧКТ УК Віталій Чепелуха.

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment