Черкаське крайове товариство Українського козацтва пам’ятатиме Жінку-Оберіг українського народу Ольгу Стівенс (Бутрий)

25 Ноя Черкаське крайове товариство Українського козацтва пам’ятатиме Жінку-Оберіг українського народу Ольгу Стівенс (Бутрий)

Черкаське крайове товариство Українського козацтва

пам’ятатиме Жінку-Оберіг українського народу Ольгу Стівенс (Бутрий)

 

21 листопада, у святковий День Гідності та Свободи, який приурочений початку Помаранчевої революції (2004) і Революції Гідності (2013), трапилася велика трагедія: в автомобільній катастрофі поблизу м. Страффорда у США загинула Ольга Стівенс. Пішла з життя Людина, котра безпосередньо причетна до новітнього національного ствердження українців. Козаки та берегині ЧКТ УК сумують разом із рідними, усіма українськими патріотами, людьми доброї волі, принагідно висловлюють свої щирі співчуття рідним: чоловіку Дональду, дітям Роману, Шалейні, Оливії.

Так трапилося, що один рік Оля Бутрий навчалася в Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького. Вона неодноразово організовувала своїх друзів та знайомих на відвідини національної української святині – Холодного Яру. Задовго до того, як туди почали їздити політики. Надалі жінка більше 20 років мешкатиме в США.

Якраз у далеких Штатах Ольга Стівенс влаштовувала акції спротиву політиці Януковича. Незважаючи на позицію продажних журналістів діаспори, допомагала політв’язням, зокрема членам ВО “Тризуб”, “Патріот України”, звинуваченим у скандальній справі “Васильківські терористи”. Організовувала протестні заходи під час візиту путінського лакузи Януковича до США. Осуджувала діяльність одіозних Азарова та Табачника. Послідовно відстоювала пріоритетність української мови. Пані Ольга істотно впливала на політику Білого дому стосовно України. Вона добилася парламентських слухань в американському Конгресі, присвяченим порушенню прав людини Януковичем під час Революції Гідності. Коли в ніч на 30 листопада 2013 р. “беркутівці” влаштували побиття студентів, сумнозвісну “зачистку”, телефонувала в усі українські церкви з закликом бити на сполох, скликати людей на загальнонародний протест. Стежила за online відео-трансляціями (стрімами) з Майдану. Згодом, організувала волонтерську допомогу із США протестуючим майданівцям та сотням бійців, які захищали Україну від російського агресора на Донбасі. Однією з перших надіслала в Україну бронежилети та обмундирування. Підтримувала добровольчі батальйони…

Ольга Стівенс хотіла, щоб її поховали в Україні… Кожний бажаючий може долучитися до шляхетної справи повернення праху героїні на батьківщину. Для цього треба перерахувати кошти на ім’я брата небіжчиці Володимира Миколайовича Бутрия (рахунок 4790 7010 0519 4369 у Ощадбанку). Скромний внесок робить у цю справу і Черкаське крайове товариство Українського козацтва.

Слава і вічна пам’ять людині з великим серцем, щирій патріотці Ользі Стівенс!

Слава Україні!

Прес-центр ЧКТ УК

 

 

 

 

 

 

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment