
20 Ноя Черкаське крайове товариство Українського козацтва високо цінує досвід навчання з елементами козацької педагогіки в Летичівській школі Монастирищенського району
Черкаське крайове товариство Українського козацтва високо цінує досвід навчання з елементами козацької педагогіки в Летичівській школі Монастирищенського району
18 листопада 2016 р., у рамках проведення семінару-практикуму “Особливості військово-патріотичного виховання молоді на сучасному етапі на основі елементів козацької педагогіки”, ЧКТ УК ознайомилося з досвідом роботи Летичівської школи Монастирищенського району, де завдячуючи її директору, отаману ,,Козацтва Монастирищини,, В.І. Музиці та всьому педагогічному колективу напрацьовано оригінальний позитивний досвід навчання з елементами козацької педагогіки. Цей досвід цінний із огляду на цілу низку обставин, зокрема й тому, що в цьому 2016–2017 навчальному році національно-патріотичне виховання отримує додатковий імпульс розвитку в школах України.
Як наголосив директор Летичівської школи, осавул УК В.І. Музика, свого часу Відділ освіти Монастирищенської райдержадміністрації підтримав ініціативу місцевих педагогів і в школі було створено козацький клас. Коштом райради для учнів пошили форму, виготовили й урочисто вручили козацький прапор. Відтоді молоді козачата навчаються історії українського лицарства, народознавству, військовій справі. В цілому діяльність педагогів Летичівської школи козацького виховання спрямована на формування козацького характеру в учнів, що у нинішніх умовах означає глибокі патріотичні почуття, розуміння та відданість українській національній справі. Очевидно, що найбільше цієї роботи лежить на плечах її ініціатора Василя Івановича Музики.
Під час зустрічі було висловлено Крайовим отаманом Віталієм Чепелухою вдячність господареві й усьому колективу навчального закладу, а також чимало нових ідей та слушних порад. Отак, у своєму виступі директор Молодецької школи козацького виховання Маньківського району, курінний УК П.М. Карпенко справедливо зазначив, що саме в таких (малокомплектних) школах є більша нагода достукуватися до дитячих сердець, закладати в їхнє ментальне поле козацький дух, тобто відповідні знання, настрій, темперамент, волю, вірність, жвавість, людяність, в ідеалі – творчу й оживляючу силу Всевишнього Творця.
Зрозуміло, що козацька педагогіка передбачає вирішення набагато ширшого кола проблем. Серед іншого, зустрічі та пошанування героїв АТО, допомога стареньким людям та ін.
Думаючи про близьке й віддалене майбутнє, ЧКТ УК пропонує всім педагогічним колективам Шевченківського краю жити й діяти під гаслом “Більше українського!”, охоплюючи ним зміст та шляхи реалізації навчально-виховного процесу, якнайширшу сферу людської комунікації.
Дякуємо за службу людям і Україні!
Слава Україні!
Крайовий хорунжий ЧКТ УК,
проф. Юрій Присяжнюк
No Comments