Черкаське крайове товариство Українського козацтва про історичні міфи і національну гордість українців

07 Ноя Черкаське крайове товариство Українського козацтва про історичні міфи і національну гордість українців

4 листопада 2016 р. президент РФ відкрив пам’ятник Великому київському князю Володимиру Великому в Москві. У зв’язку з тим, що йдеться про елемент гібридної війни проти України, ЧКТ УК вважає за потрібне висловити з цього приводу свої міркування.

Отже, опонент намагається постійно “грати” на свідомості українців. У цьому нічого дивного, а тим більше нового немає. Рятувальний для Московії/Росії міф про “єдиний російський народ”, із його запасним, дещо пом’якшувальним варіантом “братні слов’янські народи”, придумали ще у ХІХ ст. Дефіцит ідей – лише одна з ознак нинішньої кризи російської імперської ідеології та державності. Як її подолати, Кремль знає добре – безперервний інформаційний наступ у тактиці й стратегії, ескалація протистояння, шантаж, війна. Принаймні за останні три роки нічого іншого Україна з боку затятого сусіда не знає. Свої внутрішні проблеми він прагне вирішити в аналогічний спосіб, видаючи історичні колапси за національні свята. 4 листопада керівництво РФ презентує як “день народної єдності”, апелюючи до подій початку ХVII ст. Історики добре знають, що понад 400 років тому в Московії деякий час не було царя. Це донині накладає тяжкий відбиток на ментальність спільноти, для якої самодержавний монарх уособлює не тільки стабільність, а й смисл усього буття. В такому випадку перетворити поразку на перемогу можна лише шляхом демонстрації сили, агресії. Цього разу, як бачимо, у сфері історичної пам’яті.

Українське козацтво вважає: 1. Звернення до минулого іншої країни, намагання використати її історичну спадщину у власних національних інтересах засвідчує брак у росіян продуктивних національних ідей. 2. Акція розрахована на слабкість духу українців, які, на думку її організаторів, мають вкотре капітулювати. Насправді цей захід, проведений із притаманною Кремлю (і біля Кремля) помпезністю, викликає гордість і впевненість, бо засвідчує: без України Росія не лише не перемогла б нацистів у Другій світовій війні (про що неодноразово стверджував Путін), а й сьогодні неспроможна без українців, їхньої історії навести лад у власній домівці.

Слава Україні!

Радник гетьмана УК,

проф. Юрій Присяжнюк

 

image002

Пам’ятник Святому Рівноапостольному Великому князеві Київському Володимиру (Василю) у Києві, споруджений у 1853 р.

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment