Отаман Черкаського крайового товариства українського козацтва спілкувався з журналістами “ЧЕРКАСЬКОГО КРАЮ”

03 Ноя Отаман Черкаського крайового товариства українського козацтва спілкувався з журналістами “ЧЕРКАСЬКОГО КРАЮ”

Віталій ЧЕПЕЛУХА: «Святкування Покрови розпочинаємо з відзначення 250-річчя церкви у селі Городецьке»

З перших днів військового протистояння двісті черкаських представників Українського козацтва вирушили на Схід захищати Україну. Ті, хто вже відслужили, активно долучаються до національно-патріотичного виховання молоді.
Нам кажуть: в умовах загрози країні всі козаки повинні бути на фронті, — говорить крайовий отаман Черкаського крайового товариства Українського козацтва Віталій Чепелуха. — Не можуть усі українці виїхати на Схід. Хтось повинен сіяти та збирати хліб, хтось виховувати дітей, медикам треба лікувати людей. Козак — це не професія, а людина з патріотичною громадською позицією, яка на своєму місці хоче зробити все, аби Україна нарешті здолала агресора й наступили стабільність та мир.
Ми займаємося волонтерством, збираємо все необхідне та відвозимо на передову. Військові не лише дякують, а й дивуються, як волонтерам вдається організувати таку непросту роботу. З багатьма здружилися. Якось після поїздки у Костянтинівку через деякий час наших демобілізованих героїв побачили на заходах у Холодному Яру. Зустрічалися як рідні… З Віталієм Веретою з Єрок теж познайомилися у тривожному краї. Танк Т-64, на якому служив командир взводу танкового батальйону «Звіробій» Віталій Верета, бійці назвали «Шевченків край». Після демобілізації відвідували його рідну школу, в музей якої Віталій Іванович передавав через нас, волонтерів, пропахлі війною гільзи. Під час зустрічі з дітками переглядали наш відеорепортаж зі Сходу, де воював цей мужній боєць. Це було зворушливо для багатьох учасників заходу. Після демобілізації Віталія Верету земляки обрали головою Катеринопільської районної ради. Не раз траплялося, що попутно дорогою назад привозили у відпустку синів і батьків у рідну домівку.
Чимало роботи для козацтва й на Черкащині. Допомагаємо Товариству Червоного Хреста, переселенцям, Будинку малюка. На День інваліда в нашому обласному офісі організували гостини людей з особливими потребами. Збираємо кошти дітям, яких рятують в онкодиспансері. Запам’ятався випадок із дев’ятирічною дівчинкою Надійкою, хворою на саркому кісток, яка мала мрію: покататися у весільному вбранні на кінній кареті. Разом із благодійним дитячим фондом «Подаруй дитині світ» ми допомогли здійснити її романтичну мрію.
— Які основні заходи плануєте на Покрову?
— 12 жовтня святкування Дня козацтва розпочинаємо з відзначення 250-річчя церкви Покрови Пресвятої Богородиці УПЦ КП у селі Городецьке Уманського району за участю святійшого патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. У цій церкві за часів Коліївщини Гонта і Залізняк освячували козаків на захист України. У Руській Поляні Черкаського району, де активно діє козацька сот­ня, відбудеться гарне козацьке свято з посвятою юні в козацтво, спортивними заходами, традиційним кулешем. 15 жовтня в Черкасах — Міжнародна Велика Рада Українського козацтва за участю делегацій з Хорватії, Чехії, Болгарії, усіх областей України та районів Черкащини. Буде велика цікава програма з вшанування українських героїв.
З нагоди величного свята Покрови, що об’єднує всі патріотичні свята — День Українського козацтва, День Української повстанської армії, День захисника України — хочу побажати землякам миру, добра, стабільності, бути більш добрішими одне до одного. А добро завжди воздається.
Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment