Черкаське крайове товариство Українського козацтва в Одесі.Напружені літні канікули Тернівських джур

05 Сен Черкаське крайове товариство Українського козацтва в Одесі.Напружені літні канікули Тернівських джур

Ось і знову в школах України пролунав веселий перший вересневий дзвоник, сповістивши учнівській дітворі, що безтурботна пора літніх канікул закінчилась. Проте, для джур рою

«Терен» Тернівської загальноосвітньої школи I-III ступенів Смілянської районної ради в складі Борисенко Тетяни ( ройової ) Селюкової Анни, Новохатька Богдана, Геращенка Сергія, Клименчука Дмитра, Прокоп’єва Артема, Канавенка Богдана та Лисенка Олександра вона була надзвичайно напруженою та відповідальною. Після травневих перемог на I (районному) та II (обласному) етапах Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» (« Джура ») в серпні місяці їх чекала участь у ІІІ фінальному Всеукраїнському етапі  «Хаджибейська Січ», в місті Одесі, на базі українського дитячого центру «Молода гвардія». І якщо для багатьох учнів з початком червня розпочався відпочинок, то для «Терну» це був період різноманітно-насиченої підготовчої роботи.image001

Активну участь у цій творчій справі взяв майже кожен член педагогічного колективу школи. Та найбільше проблем лягло на плечі директора школи і керівника рою Шулежка Анатолія Васильовича, особливо в питаннях фінансово-матеріального забезпечення поїздки джур в Одесу. Кілька тижнів наполегливих пошуків спонсорів і необхідні десятки тисяч гривень були отримані. Серед меценатів приємно відмітити, що левову частину грошей надало саме козацтво, зокрема Черкаське крайове товариство 6 тисяч та Смілянський курінь – 3,5 тисячі гривень.

В другій половині липня в місті Черкаси, на берегах Дніпра був проведений тренувальний військово-польовий п’ятиденний збір рою «Терен», де відпрацьовувались потрібні вміння та навички комплексної програми III етапу гри «Сокіл» («Джура»). Безпосередню участь в цих заходах взяли члени Черкаського крайового товариства  Українського козацтва на чолі з отаманом Чепелухою Віталієм Григоровичем.

image002

image003

Дирекція школи, джури рою та їх батьки щиро дякують отаману ЧКТ УК та його команді за представлену матеріальну, методичну і навчальну допомогу молодим козакам рою «Терен». Місце проведення тренувального збору за ініціативи Генерального писаря УК Коваленка В.і. люб’язно надав Сергієнко Сергій Іванович, колишній тренер по футболу та вчитель фізичної культури з міста Черкас. Хочеться висловити вдячність за підтримку і  представникам Союзу ветеранів операції  « Дунай».image004

Особливістю цьогорічного III етапу гри було поєднання участі у змаганнях і конкурсах та відпочинку на березі Чорного моря . А ще те, що діти проживали весь цей період без своїх постійних наставників : керівника Шулежка А.В. та виховника Тараненка І.М., що дало змогу їм розкрити свою самостійність і винахідливість.

Учні Тернівської школи найяскравіше виділялися серед двохсот учасників гри не тільки своєю працелюбністю, відповідальністю і дисциплінованістю, а й військо-парадним виглядом, про що свідчить постійна увага до них з боку засобів масової інформації. Це відмітив і Народний депутат України Петренко О.М., який особисто відвідав команду Черкаської області в таборі «Молода гвардія».

image005

За 21 день перебування на «Хаджибейській Січі» всі заходи розподілялись на такі блоки:

Державницький блок. Виконання ритуалів підняття  Державного прапора України і виконання Державного Гімну ( два рази на день)

Урочистості з нагоди відкриття ( закриття) етапу гри за участю місцевої влади:

 • парад вулицями міста Одеси;
 • урочиста частина (нагородження переможців);
 • концерт місцевих колективів;
 • показ бойового мистецтва силами спеціального призначення ЗС України.

image006Військово-патріотичний блок.

 1. Стройова підготовка ( впоряд ).
 2. Боротьба.
 3. Рятівник ( надання першої медичної допомоги).
 4. Стрільба ( з пневматичної зброї ).
 5. Проживання у військовій частині.
 6. Ознайомлення з умовами розміщення та бойової підготовки військовослужбовців, з історією військової частини, зі зразками військової техніки.
 7. Виконання вправи навчальних стрільб з автомата АК-74.

Туристсько-краєзнавчий блок.

image007

 1. Таборування.
 2. Смуга перешкод.
 3. Походи.
 4. Вивчення природи та історії краю ( відун).

Історично-мистецький блок.

 1. Ватра (мистецьке представлення рою).
 2. Відун ( військово-історична вікторина).

Козацький вишкіл.

 1. Обладнання таборів ( елементи охорони і оборони).
 2. Несення вартової та внутрішньої служби ( нічні тренування).
 3. Протидія диверсійним групам.
 4. Харчування ( самостійне приготування ) і використання « сухого пайка».

А також джури прийняли участь в екскурсіях :

 • у Білгород-Дністровську (Аккерманську) фортецю;
 • в «Одеський національний театр опери та балету – архітектурну перлину Одеси»;
 • на військовий корабель « Гетьман Сагайдачний» та у військовий музей Південного оперативного командування ЗС України ;
 • у Військову академію; на військовий полігон.

image008

У залікових семи змаганнях та конкурсах рій « Терен» впевнено входив в десятку кращих з  двадцяти п’яти команд України. А у таких конкурсах як «Впоряд» (стройова підготовка) та козацькій смузі перешкод посіли призові місця, відповідно перше і третє. В неофіційному рейтинговому заліку команда Черкаської області посіла перше місце в Україні.

image009

За словами учасників рою «Терен» вони не зовсім  відпочили, не накупались в морі. Постійні вишколи, насичена і перенапружена щоденна програма не давали змоги більше поспілкуватись зі своїми ровесниками, а не об’єктивне суддівство на окремих етапах гри частково надало її учасникам неприємний присмак вражень. Проте всі члени рою одностайно задоволені в тому, що  отримали величезний багаж знань і вмінь, які  знадобляться їм в подальшому житті. А ще вони горді за те, що достойно захищали честь Черкаської області, Черкаського крайового товариства УК і вже вчетверте представляли свою Тернівську козацьку сотню імені Івана Сірка на Всеукраїнському рівні.

 

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment