Черкаське крайове товариство Українського козацтва в Конотопі

30 Авг Черкаське крайове товариство Українського козацтва в Конотопі

 

IMG_2438 (1)

Делегація Черкаського крайового товариства Українського козацтва, очолювана крайовим отаманом Віталієм Чепелухою, відвідала місто Конотоп, сусіднє село Шаповалівку, де взяла участь в урочистостях з нагоди 357-ї річниці перемоги козацького війська під проводом гетьмана Івана Виговського над московськими окупантами.

IMG_3710

 

Велелюдні заходи розпочалися біля пам’ятного знаку “Шаблі”, встановленого на честь звитяги української зброї в Конотопській битві.  Від  Українського козацтва учасників дійства привітав Гетьман УК Микола Пантелюк. Його громадянська й водночас патріотична позиція засвідчила, що, на відміну від абсолютної більшості політиків-можновладців та олігархів, в Україні є люди, які думають і несуть відповідальність за націю й державу. До речі, в намаганні задобрити очільників і апологетів “русского мира” тоді, в 2009 р., у надпис пам’ятного знака не внесли слів про те, що звитяга козаків та їхніх союзників під Конотопом була досягнута саме над царськими військами. “Толерантність” української влади не допомогла: напровесні 2014 р. Москва розпочала чергову агресію, цього разу з використанням новітній гібридних технологій. Перебіг війни засвідчив, що від лицарської честі, якої й так бракувало московським зайдам, не лишилося й сліду.

IMG_2426

 

Перебуваючи на славетній Конотопській землі, козаки ЧКТ УК долучилися до святкової ходи, заупокійної літії, покладання квітів до пам’ятника І. Виговському, посвяті новобранців. Вони відвідали містечко майстрів декоративно-прикладного мистецтва та козацьких куренів, із задоволення спостерігали патріотичний концерт за участю гурту “Козацькі забави” (м. Київ), спортивно-ігрову програму “Козацькі розваги”.

IMG_3715

 

Делегація ЧКТ УК констатує: щорічні відзначення перемоги козацької України над самодержавною Московією в 1659 р. набувають справді національного масштабу, про що свідчить участь у святкуваннях численних регіональних делегацій, зокрема й від наполовину окупованого бандитськими формуваннями РФ українського Донбасу.

Вічна слава героїчним захисникам України!

Радник гетьмана УК,

проф. Юрій Присяжнюк

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment