Козаки-руськополянці Черкаського крайового товариства Українського козацтва відсвяткували Маковія

22 Авг Козаки-руськополянці Черкаського крайового товариства Українського козацтва відсвяткували Маковія

 

DSC03141

Свято Маковія, яке відзначають у перший день двотижневого Успінського посту (14 серпня), в Русь-Україну потрапило зі Східної Римської імперії (Візантії). Вважається, що там його було встановлено не пізніше ІХ століття. Маковія – це свято Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього або Всемилостивого Спасу та Пресвятої Богородиці, це назва Першого (Медового) Спасу.

Цього дня в с. Руській Поляні, як і в багатьох інших населених пунктах Черкаської області, люди святили воду, квіти та мак. За звичаєм вони прийшли до храму з «маковійчиками», які є обов’язковим атрибутом свята. В букетах можна було бачити чорнобривці, волошки, барвінок, м’яту, голівки невеличких соняшників. Кожна квітка символізувала християнські цінності, благородні наміри та добрі справи.

DSC03123

 

Найактивнішу участь у заході взяв авторитетний серед руськополянців козацький підрозділ – сотня ЧКТ УК ім. П. Дорошенка, яку очолює отаман Віктор Коломієць (див. світлини). І не випадково, адже, згідно з тією ж традицією, всі українські чоловіки повинні з’являтися на це свято в козацьких обладунках. Руськополянським козакам і берегиням належала найпомітніша роль в організації літургії, винесення хреста та інших церковних діяннях.

Художню частину очолював народний артист України, знаний хормейстер-диригент, фольклорист, співак, музикант, справжній народний композитор Олександр Стадник. В його творчому колективі – багато чудових виконавців, які є водночас козаками й берегинями, що дало змогу провести церковні урочистості на високому професійному та художньо-естетичному рівні.

DSC03127

 

Прикметно також, що свято Маковія в Руській Поляні відтепер проходить під патронатом Української Православної Церкви Київського Патріархату, яка дедалі потужніше заявляє про себе як Церква українського народу, котра прагне возз’єднання вірян України в одну Помісну Православну Церкву. Виконуючи свою священну місію, УПЦ КП разом з козацтвом та іншими патріотичними організаціями реально сприяють зміцненню української нації та держави.

Прес-центр ЧКТ УК Надія Селіонова.

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment