Черкаське крайове товариство Українського козацтва на ,,Спаса,,

21 Авг Черкаське крайове товариство Українського козацтва на ,,Спаса,,

IMG_4406

Дев’ятнадцятого серпня є свято Преображення Господнього, або Спаса. Це народне свято східних слов’ян відоме з давньоруських часів. Святкування Преображення триває 9 днів, з 18 до 26 серпня. У це свято за древнім церковним звичаєм  святять груші, яблука, мед і об­жинкові вінки або жмут колосся жита й пше­ниці. Тому в народі цей день називають Другим, або Яблучним, Спасом. Свято Преображення обрано для благословення плодів, бо в Єрусалимі саме в ту пору дозрівав виноград, який і прийнято освячувати в цей день. Церква, благословляючи принесені плоди, утверджує думку про те, що все — від людини до рослини — повинно бути присвячене Богу як Його творінню.

IMG_4402

Невеличкий храм ,що знаходиться на площі 700-річчя Української православної церкви київського патріархату,,Всих святих землі  Української,, ,де править протиірей Ігор Ярославський зібрав на святі сотні прихожан ,що прийшли помолитись за Україну, мир та спокій на землі .На це свято настоятель церкви запросив бійціа АТО. волонтерів та козаків.

IMG_4401

Отаман Черкаського крайового товариства Українського козацтва Віталій Чепелуха в своєму виступі перед людьми привітав зі святом та подякував присутнім за їхню матеріальну та духовну  підтримку воїнам ,які на Донбасі боронять свободу рідної землі, та закликав і на далі не залишатись осторонь потреб збройних сил України,та через церкву підтримувати нашиш захисників і на далі. Адже саме церква Київського патріархату допомогає як матеріально так і духоно відправляючи на передову своїх військових капеланів .

14088416_553502814836771_2521930856972306422_n

Прес-центр ЧКТ УК Надія Селіонова.

 

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment