Черкаське крайове товариство Українського козацтва взяло участь у круглому столі з нагоди Дня скорботи

21 Июн Черкаське крайове товариство Українського козацтва взяло участь у круглому столі з нагоди Дня скорботи

17 червня в редакції обласної газети “Черкаський край” відбувся круглий стіл, присвячений Дню скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні (встановлений Указом Президента України від 17 листопада 2000 р., №1245/2000). Модератором заходу виступила головний редактор видання Тетяна Калиновська (у центрі).

image001

Більшість учасників круглого столу була представлена Черкаською обласною організацією ветеранів. Від Українського козацтва участь у дискусії взяв крайовий хорунжий ЧКТ УК, доктор історичних наук, професор Юрій Присяжнюк (другий ліворуч).

У контексті проведеного обговорення ЧКТ УК вважає за потрібне заявити наступне:

  1. Полеміка навколо суспільно значущих проблем є корисною, попри всі розбіжності в поглядах та інтерпретаціях, які історично сформувалися й зберігаються, особливо відчутно між представниками різних вікових груп українських громадян;
  2. Україна неодноразово ставала жертвою непроханих зайд-агресорів; віра (християнська), інтереси (національні) й звичайне людське сумління зобов’язують пам’ятати всіх невинно убієнних її мешканців.
  3. “День скорботи”, який запроваджено з метою всенародного вшанування пам’яті жертв Другої світової війни, для української людності має асоціюватися не тільки з 22 червня 1941 р., а й 15 березня та 1 (17) вересня 1939 р., коли Закарпаття, а згодом Галичина й Волинь зазнали іноземних збройних вторгнень, що поклали початок цьому страшному воєнному лихоліттю.
  4. Протягом 1941–1944 рр. націонал-соціалістичний (гітлерівський) режим проводив в Україні людиноненависницьку расову політику, яка осуджена Українською державою, спільнотою, всім демократичним світом і не підлягає амністії.
  5. І надалі жодній державі не дано права втручатися у внутрішні справ інших держав, якими б мотивами вони не керувалися.
  6. Сучасним українцям треба вчитися зі зброєю в руках захищати свою землю, бо нинішній світовий порядок не гарантує безпеки нікому, і це тоді, коли сусідня РФ розв’язала й не припиняє тотальну (гібридну) війну проти Української держави, її народу та культури.

ЧКТ УК висловлює вдячність редакції “Черкаського краю” за надану можливість оприлюднити свою позицію на круглому столі.

Слава Українському народу! Слава Україні!

Крайовий отаман ЧКТ УК Віталій Чепелуха,

Крайовий хорунжий ЧКТ УК,

проф. Юрій Присяжнюк

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment