Черкаське крайове товариство Українського козацтва сприяє козацькому русі в студентському середовищі

17 мая Черкаське крайове товариство Українського козацтва сприяє козацькому русі в студентському середовищі

IMG_3593

Хоругва – це символ війська, його слави. Вона відома з часів княжої Русі, особливо великого поширення набула в козацьку добу. Свого значення не втрачала й надалі. А ще відома церковна хоругва – релігійне знамено, яке використовували під час церковних святкувань та богослужінь. В Україні традиції хоругви настільки сильні, що сьогодні вона може виконувати й більш об’єднуючу місію – служити національній консолідації народу. Саме такими міркуваннями керуються козаки ЧКТ УК, коли справа йде про виготовлення та освячення знамена якогось із його підрозділів.

IMG_3607

 Біля каплиці св. Кирила й Мефодія, що є храмом Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, відбулася церемонія освячення козацької хоругви. Так, на другому році свого існування студентська козацька сотня, яку очолює бунчужний УК Сергій Шарпінський, стала повноцінним підрозділом Українського козацтва. Знаково, що ім’я Великого гетьмана Богдана Хмельницького тепер безпосередньо й тісно єднає згадану сотню з Черкаським козацьким полком та власне університетом, як, очевидно, воно має єднати всю Україну.

14

Макет хоругви студентської сотні створив начальник штабу сотні Владислав Нечуйвітер. В короткому інтерв’ю він зазначив, що “ідея створення хоругви з`явилася близько двох років тому… Попервах, у 2013 р., ще до подій на Донбасі й окупації Криму, планувалося зробити хоругву простішою. А зараз, коли триває війна, знамено має відповідати викликам часу, репрезентувати собою гордість і витримку українців…”.

Хоругву освятив настоятель храму Святих Рівноапостольних Кирила й Мефодія отець Володимир.

IMG_3564 Крайовий отаман ЧКТ УК Віталій Чепелуха привітав університецький підрозділ Українського козацтва, та вручив чергові козацькі звання та сертифікат на 5000 гривень для козацької сотні.  У церемонії взяли участь крайова старшина  Юрій Присяжнюк, Олександр Коваленко, перший проректор Василь Мойсієнко, проректор з виховної роботи Галина Гаврилюк, директор ННІ історії і філософії Наталія Земзюліна, професори, викладачі, студенти-історики університету ім. Б. Хмельницького.

Приємно відзначити й іншу добру традицію: присутність на таких заходах учнівської козацької сотні Черкаської гімназії №31.

Слава українському козацтву!

Слава Україні!

 

Крайовий хорунжий ЧКТ УК, проф. Юрій Присяжнюк.

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment